Maggie.b

Mohu sama (bez manžela, přítele atd.) adoptovat dítě?

Že, ho budu vychovávat sama…??

Nejlepší odpověď
elektrikář

S tím bude asi problém.Ale skuste se zeptat na sociálce.Jednodužší je si děcko odnosit sama. Je to řehole ve dvou. Sám bych si do toho netroufl.Mám dvě dospělé dcery tak vím co to obnášelo.Je to zázrak co vyrostlo z panenky která vážila 2.70. Prstíčky jak tkaničky mněl jsem hrůzu abych to nepolámal.

Další odpovědi
dědapetr

Kdo se může stát osvojitelem a kdo osvojencem
Osvojiteli se mohou stát pouze zletilé fyzické osoby, které způsobem svého života zaručují, že osvojení bude ku prospěchu dítěte i společnosti. Osvojitelem nemůže být ten, kdo nemá způsobilost k právním úkonům (§ 64).
Mezi osvojitelem a osvojencem musí být přiměřený věkový rozdíl obdobně jako bývá mezi rodiči a vlastními dětmi. V praxi se za nejvhodnější považuje věkový rozdíl 25 až 35 let. Možné ale jsou a poměrně často se vyskytují odchylky směrem nahoru i dolů. Vždy záleží na posouzení konkrétního případu, kdy ještě je a kdy již není přiměřený věkový rozdíl (§ 65 odst. 1).
Nepřipouští se, aby mezi osvojitelem a osvojencem byl příbuzenský vztah v pokolení přímém (prarodiče a vnuci) nebo vztah sourozenců – v takových případech lze využít jiných typů NRP, zejména pěstounské péče. Vzdálenější příbuzenský vztah na překážku osvojení není.
Osvojitelem se může stát i osamělá osoba, lhostejno, zda muž či žena.
Jako společné dítě mohou někoho osvojit jen manželé. V případě soužití druha a družky může dítě osvojit jen jeden z nich. Chce-li však dítě osvojit jen jeden z manželů (nikoli tedy jako společné dítě), musí mít souhlas druhého manžela. Tohoto souhlasu není zapotřebí, pokud druhý manžel nemá způsobilost k právním úkonům nebo pokud by opatření takového souhlasu bylo spojeno s překážkou těžko překonatelnou (§ 66)
Osvojit lze jen nezletilého (tj. osobu mladší osmnácti let), a to jen je-li mu osvojení ku prospěchu (§ 65 odst. 2).

Zdroj: http://www.fod­.cz/stranky/a­dopce/nrp/osvo­jeni.htm

iwetax

Zkuste se informovat u fondu ohrožených dětí, ty mají různé alternativy a hodně pomáhají i proti pravidlům.(pře­bírání dětí anonymě, fotografiedětí k adopci) http://www.fod.cz/ Určitě to zkuste. Moooc vám držím palce a přeji vám to.

Jsemtady

Mno pokud jste zazobaný milionář, tak si můžete osvojit cokoliv, nebo alespoň pokud jste rentiér a žijete v relativním luxusu. Jako dělnici s prací na směny by vám to asi neprošlo. Taky jde o to jaké dítě, pokud u něho bude hrozit šance na horší umístěnost (postižení atp.) tak vám to asi zvedne šanci. Logicky – Krom zákonů o tom rozhodují jiné ženy(matky) dle toho nakolik si myslí, že jste schopna dítě řádně vychovat.

franku

Asi těžko.