KdoSiOdJinud

Mohu s někým uzavřít sázku v přítomnosti notáře tak, aby sázka platila?

Např. v přítomnosti notáře nad sepsanou smlouvou o sázce.

Typ sázky: Říkám, že do roka se rozvedeš, pokud ano – dáš mi XY…

Nejlepší odpověď
Hlada

Podle § 845 OZ nelze výhry ze sázek a her vymáhat, proto zajištěná smlouva o sázce ztrácí smysl. Pochybuju, že by notář asistoval u podepsání nesmyslné smlouvy.

Další odpovědi
anonym

S notářem můžeš sepsat colkoli, co není v rozporu se zákonem.
V tomto případě by mohl aplikovat legistativu o podnikání sázkových kanceláří a loterijních společností.
viz poslední novela 2012

Zdroj: http://www.hazardni-hry.eu/novinky/2012/lo­terijni-zakon.html

štamgast

Jo takhle, ty si to chceš pojistit aby se ten dotyčný nemohl vymlouvat (sliby, chyby). A proč ne? Jenže notáři mají na práci taky důležitější věci než sázky.