MrProper

Mohu reklamovat dárkový poukaz?

3.11.2013 jsem si u jednoho nejmenovaného e-shopu objednal toner do tiskárny, byl sice asi o 100 Kč dražší než jinde, ale byl k němu zdarma poukaz na 200Kč na další nákup toneru. Vše v pořádku dorazilo, poukaz přišel v neprůhledné obálce. Dnes 3.2.2014 jsem chtěl objednat nový toner a chtěl jsem uplatnit onen poukaz na 200 Kč, po rozbalení poukazu jsem, ale zjistil, že jeho platnost byla je no 1.1.2014. Vztahuje se na tento poukaz záruční doba 2 roky nebo něco podobného? Dodavatel mi o platnosti průkazu nic neřekl.
Doplňuji:
KUPÓN BYL ZABALEN TAK, ŽE DATUM NEBYLO VIDĚT (V ZALEPENÉ OBÁLCE).

Nejlepší odpověď
johana 56

Záruční doba se vztahuje pouze na zboží,uvedené v kupní smlouvě.Dárkové nebo slevové kupony mají vždy uvedeno datum platnosti.Uplynutím této doby nárok na slevu zaniká.

Další odpovědi
Drap

Tak to určitě reklamovat nepůjde. Vše je závislé od smlouvy a nebo ve zveřejněných podmínkách a pochybuji, že napsali někde, že je na dárek poskytnuta záruka
Doplňuji:
Ale to že jsi se nepodíval do obálky nemůžeš dávat za vinu dodavteli

huxa

Nikoliv. Platnost kupónu byla právě do 1.1.2014 a na kupónu jsi to evidentně měl jasně uvedeno, tudíž využít jej už nejde a ani reklamovat. (czc.cz, nemýlím-li se? :) )

Hamon

Podle toho, co píšeš, prodávající svůj slib splnil, nevidím nic, co by se dalo úspěšně reklamovat.