Anry

Mohu prodat svůj byt pokud tu má můj bývalý manžel trvalé bydliště?

Dobry den,muzete mi prosim odpovedet na muj dotaz?Muj byvaly manzel ma od roku 2000 soudne zrusene pravo spolecneho najmu bytu a je se povinen do 15ti dnu po zajisteni nahradniho bytu vystehovat.Na nahradni byt jsem mu sehnala dve nabidky,ale on se na prohlidku nedostavil.Jednalo se o byty ve vyberovem rizeni mam o tom,ze se nedostavil potvrzeni od mesta.Jinou moznost nabidky bytu pro neho jsem nemela.Pred tremi lety jsem byt od mesta odkoupila takze ho mam v soucasne dobe v os.vl.Je to asi mesic co jsem z obavy mozne exekuce ze strany byv.manzela podala na meste zadost o zruseni trv.bydliste byv.manzela.Ale on si vyzvu na prevzeti dopisu od mesta v terminu nevyzvedl a udelal to az ted,ale to jeste neni jiste,ze si dopis vubec vyzvedne.Asi 5 let v predmetnem byte nebydli,ale posila 300 na me jmeno,ale i jasne co je to za castku a na co.Duvodem proc jseme se rozvedli byly caste hadky z jeho strany a naposledy ve velke opilosti vyhruzky nozem a vyhnani z bytu.Muze byt tento rozsudek po deseti letech promlceny a tim padem neplatny v tom smyslu,ze bych ja nemusela hledat byv,manzelovi byt.nahradu?Muzu ja dnes vymenit u bytu zamek?Protoze nebylo zjisteno,ze by byv.manzel mel jinou moznost bydleni byla jeho povinnost vyklidit byt vazana na zajisteni nahradniho bytu podle paragr.712 od­st.3 veta druha obcanskeho zakoniku. Dekuji za Vasi odpoved.

Odpovědi
anonym

podle mě, pokud jste vlastník bytu, tak vy rozhodujete kdo tam bude mít trvalé bydliště. Znám několik případů, kdy rodiče měli děti u sebe doma.. a pak začali „blbnout“ tak jim rodiče radši odhlásili trvalé bydliště, aby nepřišla exekuce k nim. Takže pokud jste vlastník bytu, tak bych si to vynutil na úřadech, mohou chtít důvod.. tak ten je ve vašem případě jasný.. On pak dostane trvalé bydliště na úřadě, dokud si ho nezmění. Co se týče toho zámku, tak pokud máte právo takto nakládat s bytem, tak určitě můžete.. pokud máte v domě někoho kdo je nějaký správce/domovník, případně tak něco tak se zeptejte jeho.. myslím, že by neměl být problém.. jestli jste byt koupila pouze vy sama a on není nikde napsaný, tak se nemůže domáhat, aby jste mu umožnila vstup..

atriplex

Trvalé bydliště nemá vliv na majetkové poměry bytu. Byt prodává vlastník, nikoliv ten, kdo má trvalý pobyt. Před vlastním prodejem doporučuji odlásit manžela z bytu, respektive jej přihlásit na obecní úřad – na úřadu vám poradí. Pokud totiž necháte manžela trvale bydlet v bytě, který chcete prodat, významně snižujete pravděpodobnost jeho prodeje. Kdo si koupí byt, kde je někdo hlášen?

anonym

A na urade jste byla ? -iv-