nyjono

Mohu připojit pomocí redukce externi paměť k tabletu a podívat se třeba na film?

Ext.pam má klasický výstup USB typ A (asi) a tablet typ B.

https://www.al­za.cz/hama-usb-a-micro-usb-b-d2415653.htm?o=1

Nejlepší odpověď
Edison

To není typ B, ale mikro USB. A ano, pokud tablet umí z tohoto vstupu číst data (režim mass storage). Další podmínkou je, aby USB na tabletu byl schopen připojené zařízení uživit energií. A tou „externí pamětí“ máš na mysli co? HDD, flash, SSD…?

Další odpovědi
Mc Merkurion

… můžeš, otázkou zůstává, zda tablet přečte, co je na externim disku, ne všechny to totiž podporujou …

orestez

Běžně, pokud tablet podporuje tzv OTG. Redukce stojí 50 Kč. Zastrčí se tam USB flashdisk, HD třeba 1 Tera. Akorát externí harddisk bere napětí z akumulátoru tabletu, takže je vhodné využít jinou aplikaci pro prohlížení a soubor jako film o objemu spíš časovém, stáhnout do tabletu. Než mít externí HD připojený dlouho. Víš?

OTG je nutné vyzkoušet, žádná apk neumí správně říct ano, tento telefon, tablet podporuje OTG. Ani v papírech to není.

Bral bych rozdvojku USB, toho micro. 1 pro data a druhé pro nabíjení.
Co tedy nežere el energii, je klasická fleška. To je jasný.

led

Tablet používa microUsb (ako v mobile), respektive miniUSB (ako v bežných počítačoch), typu 2.0, 3.0 alebo usb c (tu nezáleží na jeho otočení)
Kábel na pripojenie laptopu a usb externú pamäť, ak nemáte je dostať aj v obchodoch predávajúcich tieto zariadenia.

orestez

Ledko, existujů tablety, vo ktorých možete krížit drotiky v micro USB a otg nepodporujů. Máte mikropájku a dokážete vytvořit propojení?

led

takýchto tebletov je minimum. To kríženie drótikov mi pripomenuli začiatky „ľudskej“ výpočtovej techniky v minulom storočí na prelome 70/80 rokovkeď sme si pod hlavičkou Svazarmu vyrábali software a hardware na kolenách. Bolo že to radosti, keď sme zohnali napríklad špičky z prepisovačiek na kontakty konektorov… 🙂
síce už horšie vidím a ruky sa trasú ale trúfam si to aj teraz…