kadli

Mohu přijít o přídavky při práci během roku?

Dobrý den,
jsem student a během školy bych si rád přivydělaval, nechtěl bych ale kvůli tomu přijít o přídavky a alimenty. Práci si chci najít z toho důvodu, abych nebyl pro svojí mamku, která mě živý sama, taková finanční zátěž. Otec od nás odešel, jelikož měl za to, že nejsem jeho, ikdyž mu otcovství bylo prokázáno, tudíž mu nechci dávat záminkou k nějakému soudnímu zákroku.
Předem děkuji za každou odpověď

Odpovědi
ivzez

Pro účel přídavku na dítě se posuzují příjmy všech společně
posuzovaných osob. Příjmy z práce o prázdninách se nezahrnují,
ale z práce během roku už ano.

Na výživné od otce by Váš (nárazový) příjem neměl mít vliv.
Předpokládám, že by šlo o brigády v době, kdy budete mít méně
studijních povinností, že nepůjde o soustavný příjem.