Mircin První

Mohu při dobíjení autobaterie odpojit kabely?

Nejlepší odpověď
Alesh

Můžeš.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Můžeš, ale u novějších aut budeš muset provádět nová nastavení předvoleb. A i při výměně (vyjmutí) baterie se uchovají tato nastavení většinou pouze po krátkou dobu a pokud to nestihneš, opět bude nutné provést nastavení některých zařízení. Na nastavení řídících jednotek vlastního systému vozidla by to ale vliv mít nemělo.
Bez problémů napoj nabíječku na baterii bez odpojování kabelů vozidla.

elkon

Při dobíjení se žádné kabely neodpojují. A pokud máš chytrou nabíječku a nabíjíš „chytrou“ baterii, tak dej + pól na baterku a – pól na kostru motoru, ne na baterku. A u moderních vozů můžeš odpojením baterie udělat problém v nastavení vozu.

hapiky

Kabely neodpojovat! Pokud máš novější auto, tak by některé nastavené zařízení (včetně autorádia ,datumu apod) mohli takříkajíc zmizet. Bylo by nutné potom připojit na PC a znovu nainstalovat a to zbytečně stojí peníze. Počítač sám o sobě je nemusí vidět, proto nefungují.

cukrar

Můžete, ale proč to chcete?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.