Luss1993

Mohu přejít z bakaláře na magistra změnou oboru?

Je možné přejít z bakaláře ekonomie na pedagogickou fakultu bez předchozího vystudování bakaláře pedagogiky? Popřípadě víte o nějakých univerzitách kde předchozí obor bakaláře nezohlednuji?. Zatím jsem žádný nenašla.

Odpovědi
Roxana

mám dojem, že mi někdo o tom povídal, že takhle přešel na UJAK a tam prý to neřešili nijak zvlášť…vím, že několik učitelů tam studovalo jiný BC. obor a pak byli najednou pedagogové 😁 Což mi přijde absurdní, ale u nás je asi možné vše..

synapse

napiš na studijní oddělení konkrétní fakulty, kam chceš jít. Většina navazujících mgr. oborů má však podmínku pro přijetí absolvování konkrétního nebo podobného bc. programu. Já třeba studovala Bc. na zdravotně sociální fakultě (obor rehabilitační psychociální péče) a navazující Mgr. dodělala na pedagogické fakultě – na jiné univerzitě. Byl to ale obor speciální pedagogika a ten byl součástí mých bakalářských státnic. Nakonec jsem si ale musela udělat jednu zkoušku navíc, abych byla vůbec připuštěna ke státnicím na té pedagogické fakultě, protože jsem ji neabsolvovala na tom bc. studiu.