JájsemRaibek

Mohu přeinstalovat v nově zakoupeném noteboku operační systém?

Zakoupil jsem nový notebook s nainstalovaným operačním systémem Windows 8. Jenže, prostě mně se nelíbí, neumím to s ním atd.
Mohu nainstalovat xpéčka?

Nejlepší odpověď
anonym

Máš-li je legálně, proč ne? Můžeš…
😉
Ale – nemaž Recovery (předpokládám,že k notesu nemáš nosiš s W8), je možné, že WinXP nebudou mít ovladače na všechna zařízení.
A nebo můžeš Microsoft požádat o downgrade na Win7, legálně.
Doplňuji:
Seznam.cz: Jen pro info – pokud máš zakoupenou plnou licenci Win, můžeš ji instalovat zcela dle libosti (samozřejmě můžeš mít v daný čas naistalováno jen tolik počítačů, na kolik máš licenci) – omezení jen na určitý HW platí pouze pro OEM…
A to, že WinXP už nejsou na trhu, není důležité, licence není časově omezena.

Další odpovědi
Lamalam

Můžeš. Instalace jiného operačního systému, byla první věc, kterou jsem s novým počítačem provedla.

Seznam.cz

XP na nový notebook je znehodnocení přístroje! Legální XP nejsou na prodej, použité porušují licenci. Lepší je vrátit se o jeden stupeň verze, podle referencí je dobrá sedmička http://www.mi­crosoft.com/cs-cz/licensing/dow­ngrade/default­.aspx
Jinak já to řeším tak, že mám nainstalovaný windousy a do nich linuxový Ubuntu. A tam mám veškerý soft na dělání/editaci videa, zvuku. A widle používám jenom někdy. Je v češtině http://ubuntus­tudio.org/
Ale xp opravdu nemá cenu montovat na nový notebook. Zbývá hledat a hledat úpravy a zlepšení osmiček aby byly přívětivější. Ony se hodí spíš do tabletu, mobilu.

Lamalam

Seznam.cz – otázka zněla jestli to lze, nikoliv zda je to výhodné. S tou legálností XP nemáš úplně pravdu, co když má multilicenci třeba na 100 počítačů?