wendy1

Mohu pracovat na HPP když od 1.9 nastupuji na SŠ?

Dobrý den od 1.9 nastupuji na SŠ s tím ,že už jeden obor mám hotový nyní budu chodit jen odborné předměty,Moje otázka tedy zní mohu jako student pracovat i na dále na HPP?kDYŽ mi zaměstnavatel vyjde vstříc se směnami a nebude se mi to krýt se školou

Odpovědi
da ny

Určitě, jen nebudete moci, jako pracující využít „výhod“ statutu studenta, pokud jste ve věku do 26 let :) Pokud se Vám daří časově spojit školu se zaměstnáním, nevidím problém ;).

ivzez

Ano, můžete.

Musíte si však zorganizovat zaměstnání i studium tak,
aby Vám pracovní povinnosti nebránily ve studiu
a naopak v zaměstnání se nesmíte vymlouvat na studium.

Zdůrazňuji, že zaměstnavatel není povinen Vám vycházet vstříc.
Ani kolegové nejsou povinni si s Vámi např. prohazovat směny.

Zaměstnavatel není povinen Vám poskytovat dovolenou ani
neplacené volno na přípravu ke zkouškám ani na vykonání zkoušek.

Vyjde-li Vám zaměstnavatel do určité míry vstříc,
bude to jeho dobrá vůle (nikoliv povinnost).