johana 56

Mohu požadovaat vyšší náhradu mzdy za toto období?

Jako poškozená mám nárok na ušlou mzdu.Pracuji v podniku,,který má hlavní výrobní sezonu 2–3 měsíce s nepřetržitým provozem a mzda je proto vyšší.Pracovní zařazení v této době je zakotveno i ve smlouvě.
Doplňuji:
Dlouhodobá PN po úrazu při dopravní nehodě.

Nejlepší odpověď
Drap

Žádat určitě můžete, otázkou zůstává zda vám vyhoví , či nikoli. Z otázky neni jasné čím jste poškozená.
Doplňuji:
Můžete požadovat náhradu po tom, kdo nehodu zavinil. A nejen náhradu ušlé mzdy ale i případné bolestné.Dále by jste mohla požadovat náhradu z vašeho =razového pojišzění, pokud takové máte.

Další odpovědi
jmhad

Žádat musíte,protože když člověk mlčí,nic nedostane.Jedno pravidlo říká „Je lepší být 10 minut idiotem ne žít 10 let v zapomnění“. Já si ale myslím,že Vás zaměstnavatel odkáže na ustanovení zákoníku práce,které něco říká o tom,že pracovní dobu a tím odměnu lze rozdělit na sezónu a mimo sezónu,tzv. špičku a sedlo.