Avatar uživatele
klob1

Mohu pouzit pro kompenzaci uciniku behovy kondenzator misto kompenzacniho?

Mam dotaz. Mohu pouzit pro kompenzaci uciniku u co2čka. Behovy kondenzator, aby se nemusel kupovat primo kompenzacni? Dal by se paraelne k trafu, jako je ten slaby. Mam tam 3,2 KVar a soused besni. Bohuzel se spletli v desetinnych carkach.

Zajímavá 0 před 1560 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Jseš si jistý, že sousedům vadí špatný účiník svářečky? Je opravdu špatný?
Nenapadá mě, jak by sousedé mohli poznat fázový posun. Oni jsou majitelé elektrárny? Spíš to tipuju na kolísání napětí proudovým nárazem nebo vf rušení z oblouku. Tomu kondenzátor nezabrání.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
orwell

Taky mně to připadá spíš na kolísání napětí, nebo rušení, jak píše Hlada. Neuvádíš o jakou svářečku jde. Pokud by obsahovala nějaký řízený usměrňovač, může rušením jdoucím po vedení tak zaprasit síť v okolí, že to některé spotřebiče s elektronikou nerozdýchají. Existují na to analyzátory měřící takové znečištění sítě i firmy, které se odrušováním zabývají. Pokud by se jednalo pouze o kolísání napětí vlivem zatížení, tak to by se dalo zjistit měřením velikosti napětí ve vhodných místech u souseda.
Já mám jednu velmi neblahou zkušenost z doby, kdy jsem pracoval ve fabrice na trafa a nemohl jsem se u jednoho trojfázového „macíku“ za boha doměřit správných hodnot proudů naprázdno v jednotlivých fázích. Po mnohahodinovém zápolení, kdy jsem postupně vypínal po částech celou fabriku, jsem se nakonec dobral právě k jedné svářečce s tyristorovou regulací, která mi dokázala ovlivnit multimetry až na druhém konci baráku tak, že všechny naměřené hodnoty byly chybné. Po umrtvení svářečky bylo náhle vše v cajku 🙂
Takže pozor na rušení!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
klob1

Svářečka je původní Gude 155/4, vestavěný je softstart. Nové svorky, přívodní kabel. Bez prodlužky to také dělá. A když používám prodlužku, tak co nejkratší a 2,5mm.

před 1250 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
klob1

Tak to i po kompenzaci účiníku na 0,99, je to stejné, že soused chodí, že mu bliká žárovka. Když to ukazoval, tak jsem nic neviděl, spíš ta žárovka svítila stejně jako všude jinde. Vlákno tak vibruje slabě jako všude jinde. Žádná diskotéka právě. A teď to prý stejně bliká.

před 1250 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

…to už zrušili v češtině interpunkci ???

před 1560 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Myslis diakritiku? Interpunkce se zda byt v poradku!

před 1560 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jo, omlouvám se, už mně nebaví luštit ty texty, a přitom háčky má, viz: „uciniku u co2čka“ … ignoranti a prznitelé

před 1560 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Jinak někdy to tak také dělám. Na telefonu je to jednodušší a většina lidí to v poho přečte.

před 1560 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

panenských koz…

před 1560 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek