zjentek

Mohu podobnou misku položit na nažhavenou keramickou desku?

Vlastně jde o kteroukoliv skleňenou misku a nebo sklenku, které mají na dně logo Simax.

Gecco- sehnal jsem ty misky a sklenky, kterých kdysi byly plné kantýny (určutě víš které, link jsem sice nenašel, ale jde o ty kousky nádobí ze skla tloušťky tak 0,5cm, možná jemně nazelenalé, misky používali na polévku a deckový skleničky s „cejchem“, na pitivo).
Můžu v tom nádobí normálka ohřívat jídlo i pití na plotnách? Co to sneslo? Možno i na plynu?

Odpovědi
gecco

Simax vydrží velké tepelné rozdíly, přesto bych takovou misku položil spíše na sporák studený a teprve pak jej zapnul (i Simax umí prasknout)…
😉
Vždyť sklokeramiku máš studenou/horkou takřka v mžiku…
_____________­_________________________
Přiznám se – nevím, co máš na mysli – já do kantýn mocka nechodil…
Je to Simax?
😉
Asi takto – já používám Simax i na plynu, i na sklokeramice, i v troubě…
Ale – už mi párkrát něco prasklo (v troubě ne, na plotně ano), obvykle šlo o starší sklo, které mohlo mít někde škrábanec nebo ťukanec…

zjentek

oporava- dvoudeckový.
Počkej, ty nemáš zážitky z kantýny? Tak to jakobys nebyl. To bych do tebe neřekl. Já třeba, když někdy někam s řidičem jedeme, tak se nechám „vyložit“ někde na zastávce autobusu, nastoupím do busu a pak, třeba po 5–7 zastávkách, zase vystoupím a nechám se „naložit“. Je to děsnej zážitek, nedovedu si představit, že bych tohle v životě nezažil ..a ty nejedl´s v kan­týně??? Tak to mě dostalo. Říct to kdysi taková Damiana a nebo Bohemica, tak to pochopím, ale… no nic, prostě jen nechápu. ;) Dík za odpověď, snad mi nic „neprdne“.

gecco

Ad kantýna – kdysi, když jsem pracoval v dělnických profesích, jsem dobrodiní závodního stravování využíval, jasně – ale protože jsem raděj pracoval v ´odloučených´ provozech, vozili nám jídlo ve várnicích a měl/i jsem/me vlastní ešusy a bagry…
😉
Takže i pokud jsem někdy v kantýně jedl – fakt se nepamatuju na nádobí…
___
A v menze nám servírovali na běžném nádobí – plýtký a hluboký talíř, kompletní příbor, miska leda na kompot či salát. ´hořčičák´ na pití…
___
Nemáš zač – a snad ti nic neprdne…
😉

zjentek

kantýnu doporučuji a ten bus nebo tram také, zvlášť v létě je to „hrozná legrace“!

gecco

Bus, tram, metro – občas používám…
Jo, někdy je to skutečně spíše k puknutí, než k popukání…
😉
Ale mrzí mne jedna věc…
Podle médií se množí ´útoky´ v MHD (aspoň v té pražské) – a, člověče, já nic takového nepotkal…
:-O

zjentek

třeba jsi jel ve špatném čase, zkus 23.00.