Avatar uživatele
Fallen Angel

Mohu platit za vstup na webové stránky, aniž bych o tom věděla?

Ahoj, chci se zeptat. Brouzdám tak různě po internetu – můžu, když „vlezu“ na nějakou stránku a např. si tam pouštím videjka za to platit, aniž by mě na to někdo důrazně upozornil? Resp. mohou mi to strhávat z toho, co platím za internet a poskytovatel mi pak pošle fakturu na nějakou částku? týká se jak českých, tak zahraničních stránek. Děkuji moc. Mmj. nejedná se o stránky s „nevhodným“ obsahem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 5050 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

pokud vim zadna takova spoluprace mezi provozovateli internetovych stranek a poskytovateli pripojeni (ISP) neexistuje, tedy pokud jde o Česko. Tento dotaz by vam 100% samozrejme dokazal zodpovedet primo vas poskytovatel internetoveho pripojeni. Ale pokud by neco takoveho ISP provozoval, bylo by to skutecne na nase pomery velmi neobvykle a prekvapive. Take by to musel mit podchycene ve smlouve kterou s vami uzaviral o poskytovani internetovych sluzeb – tedy pokud nic takoveho ve smlouve neni, pak muzete byt v klidu.

Obvykle instrumenty pro platbu na internetu jsou SMSky (DMSky), prostrednici (paypal, paypay, moneybookers, … kterym sverujete udaje o sve kreditni karte nebo k nim prevadite nejaky kredit do kasičky ze ktere pak plati), prime bankovni transakce (mPlatby napriklad), a samozrejme platby primo pomoci platebni karty (VISA, MasterCard, …) – coz je docela nebezpecne pokud obchodnikovi nemate duvod plne duverovat

///

drive se stavalo, a patrne i z toho vychazi vase obava, ze zaskodnicky software vytocil cislo zahranicniho poskytovatele pripojeni, a vznikle naklady vam nasledne nauctoval vas telefonni operator, … to je vsak uz minulost. Pres vytacene spojeni/dialup se dnes uz nepripojujeme.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek