Fallen Angel

Mohu platit za vstup na webové stránky, aniž bych o tom věděla?

Ahoj, chci se zeptat. Brouzdám tak různě po internetu – můžu, když „vlezu“ na nějakou stránku a např. si tam pouštím videjka za to platit, aniž by mě na to někdo důrazně upozornil? Resp. mohou mi to strhávat z toho, co platím za internet a poskytovatel mi pak pošle fakturu na nějakou částku? týká se jak českých, tak zahraničních stránek. Děkuji moc. Mmj. nejedná se o stránky s „nevhodným“ obsahem.

Nejlepší odpověď
anonym

pokud vim zadna takova spoluprace mezi provozovateli internetovych stranek a poskytovateli pripojeni (ISP) neexistuje, tedy pokud jde o Česko. Tento dotaz by vam 100% samozrejme dokazal zodpovedet primo vas poskytovatel internetoveho pripojeni. Ale pokud by neco takoveho ISP provozoval, bylo by to skutecne na nase pomery velmi neobvykle a prekvapive. Take by to musel mit podchycene ve smlouve kterou s vami uzaviral o poskytovani internetovych sluzeb – tedy pokud nic takoveho ve smlouve neni, pak muzete byt v klidu.

Obvykle instrumenty pro platbu na internetu jsou SMSky (DMSky), prostrednici (paypal, paypay, moneybookers, … kterym sverujete udaje o sve kreditni karte nebo k nim prevadite nejaky kredit do kasičky ze ktere pak plati), prime bankovni transakce (mPlatby napriklad), a samozrejme platby primo pomoci platebni karty (VISA, MasterCard, …) – coz je docela nebezpecne pokud obchodnikovi nemate duvod plne duverovat

///

drive se stavalo, a patrne i z toho vychazi vase obava, ze zaskodnicky software vytocil cislo zahranicniho poskytovatele pripojeni, a vznikle naklady vam nasledne nauctoval vas telefonni operator, … to je vsak uz minulost. Pres vytacene spojeni/dialup se dnes uz nepripojujeme.