Anizbor

Mohu pít Ibiškový čaj při užívání léku na ředění krve ?

Mohu pít denně Ibiškový čaj (květ Ibišku), při užívání léků na ředění krve -Pradaxa + léky na vysoký TK a arytmii ?
Který čaj jistě nesmím? Prosím o radu s poděkováním za odpověď Ani.

Nejlepší odpověď
ivzez

Nemyslím si, že Vám laikové v internetu
odpoví kvalitněji než Váš ošetřující lékař.

Kontraindikace byste měla najít v příbalovém letáku,
případně byste se mohla poradit s lékárníkem.

Další odpovědi
paul1

Asi je na místě určitá opatrnost:
Ibiškový čaj se používá i při podezření na infarkt, k prudkému snížení tlaku. Nicméně nelze jej užívat jako náhradu léků a vždy je nutné vyhledat při obtížích lékaře, i když už vám nápoj pomůže

https://www.i­receptar.cz/zdra­vi/ibisek-caj-ucinky-30000212.html#%C3%BA­%C4%8Dinky%20z%C3%A1­zra%C4%8Dn%C3%A9ho%20I­bi%C5%A1ku