Avatar uživatele
pusinka50

Mohu oficielně jezdit s malým poškozením čelního skla auta na místě řidiče, které nebrání řidiči ve výhledu?

Asi někde do skla odskočil droboučký malinký kamínek, není to skrz naskrz, ale je to naprasklé kolem, jako hvězdička ve velikosti asi 1 cm. Nestalo se to vám někomu, netušíte, jestli se sklo při jízdě může najednou rozsypat anebo to další „tříštění“ kolem poškozeného bodu příp. bude postupovat pomalu?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, annas, independent před 2478 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Tak určitě se neroztříští, ale praskne.
Můžeš s tím jezdit třeba rok a nic, ale můžeš najet na nějakou nerovnost, karoserie se trochu pohne (zkroutí) a sklo nevydrží a praskne o celé délce-šířce.
Co se týče ježdění, jde o to, kde přesně ta prasklina je.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Nevím, jestli to ještě platí, ale malá ohraničená hvězdička mimo přímý výhled řidiče nevadila. Nesměla se šířit prasklina. Rozsypat se to nemůže, pomalu postupovat může. Dá se tomu zabránit odbornou opravou. Mám podobnou zkušenost (starší sic), chytit nějaký ten šutřík od kol náklaďáku před sebou není žádná vzácnost.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

To, jestli je to ve výhledu a vadí to posoudí policista při případné kontrole, raději bych to ale nezkoušel.
Navštiv raději autookenní servis, oni to umějí zacelit. A dále, například k pojištění auta od ČP se dává taková samolepka na nouzovou opravu takové maličké prasklinky. Tak stačí najít někoho kdo má pojistku u ČP a vydyndat to z něho.

A na závěr – ty jsi takový hazardér že nemáš skla pojištěná ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

pokud není prasklina větší jak 2 cm, není v zorném poli řidiče, není žádný problém.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… se mi zdá,že těch hazardérů je nás tady víc >>> taky ji nemám a nevidím důvod ji mít >>> jestliže mi okno rozbije projíždějící kamion, jde to z jeho pojistky, tak na co? (známýho s náklaďákem snad dycinky najdeš) …

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cukrar

Mc Merkurione, kdyby to bylo tak jednoduché, ale toto co píšete je jen teorie. I tomu nákláďáku seberou bonus.

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… nojo, ale ten je podnikovej … a mimochodem, to už je lepší investice do kamery, aby dotyčného viníka odhalila … a teorie to nejni, v mém okolí dosti obvyklá praxe …

před 2477 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cukrar

i podnikový vůz má majitele, který chce mít velký bonus. Neznám kameru, která by zachytila kamínek, jak odlétl od vozidla před Vámi. proto některé pojištovny odmítají platit, páč se neprokázalo bezpečně, že to byl kamínek od tohoto vozidla, nikoliv od jiného, zrovna projíždějícího proti. Hold pojištovny nechtějí plati, když si to někdo nechá líbit.

před 2475 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pusinka50

Arne1: docela se mě dotklo pojmenování mé osoby „hazardérem“. Málo řidičů jezdí tak opatrně jako já. Nestačila jsem odpovědět dřív, hledala jsem paragrafy… a nyní vidím, že na to vlastně „za mě“ odpověděli ReHu a Kepler. Za A): Jezdím velmi, velmi málo. Pojištění čelního skla se mi jednoznačně nevyplatí. Za B): Za 30 let svého řízení jsem měla několik aut a nikdy se mi nic podobného nestalo. Mimo to, platím poměrně vysoké 4 pojistky, takže o další pojistce z finančních důvodů neuvažuji.

Zajímavá je informace o samolepce z ČP. Jsem u ČP 30 let (ale odcházím od ní), ale tenkrát žádné samolepky nerozdávali. Díky za informaci o servisech, specializovaných na autoskla, mrknu se po nějakém.

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Za několik desítek let, co jezdím a řídím se mi nikdy se sklem nic nestalo. Tudíž se mi pojistka nevyplatí.

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Arne: taková pojistka se může vyplatit jen někomu, kdo hodně, ale opravdu hodně jezdí. Je totiž relativně ku*evsky drahá.

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

Neboj, vím jak je drahá, dost záleží na pojišťovně. Je to mezi 8 a 16% ceny skla. Záleží na tom, jak je to sklo drahé.

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek