Avatar uživatele
anonym

Mohu odstoupit do kupni smlouvy po vraceni zbozi?

Dal jsem reklamovat notebook Acer se 4 uznanymi zarucnimi vadami. Bohuzel v den podani odstoupeni od smlouvy mi notebook poslali. Je tedy odstoupeni platne? Mohu si notebook prevzit? Diky za odpoved

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4019 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
standa

Podle mého názoru se na vámi popisovaný případ vztahuje ustanovení § 622, odst. 2 občanského zákoníku (viz níže uvedený odkaz), podle kterého máte nesporné právo na ODSTOUPENÍ od kupní smlouvy.

Skutečnost, že jste opravený notebook převzal zpět v den, kdy jste podal "odstoupení" od smlouvy, vůbec nesouvisí s vaším právem na odstoupení.

Proto doporučuji, abyste notebook zabalil a poslal zpět s odkazem na již zaslané "odstoupení" a připojte právní argumentaci obsaženou ve výše zmiňovaném § 622/2, a to že věc nelze řádně užívat pro VĚTŠÍ POČET OPRAV.

Pokud máte pro zmiňované tvrzení ´většího počtu oprav´ důkazy, tj. opravné listy, tak se vůbec nemusíte obávat.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/obcanzak/cas t8h2.aspx

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek