Pan Občan

Mohu odmítnout zákazníka, který v minulosti působil problémy, ale nyní se chová „slušně“?

Dobrý den, máme na čerpací stanici mladého zákazníka se svojí partou kteří neustále porušují pravidlo soukromého pozemku nepožívat alkohol. Dosud jsme je prosili aby odešli ale nyní už zde nepijí a naopak se k nám chodí občerstvit. jeden z nich začal agresivně vyhrožovat obsluze fyzickým násilím. Přivolaná policie řekla, že s tím nic nemůže a že ho sem nemáme pouštět. Ten pán který tu dělá problémy už seděl a ví jak se bránit. Zná svá práva a nebojí se jimi ‚ochomejtat‘. Po domluvě s vedoucím jsme se rozhodli, že bychom ho sem už nechtěli pouštět a říct mu, že ho neobsloužíme a že zde není vítaný. Máme na to ale právo, když si přijde slušně koupit jen párek v rohlíku? Ten člověk je jako časovaná bomba a velice nám zneoříjemňuje práci. Děkuji za odpověď. Nechci se dosputit diskriminace nebo čehokoliv co by proti mě mohl použít (je to romský spoluobčan). Připomínám že 90% návštěv je vpodnapilém stavu, ale jen těžce se to odhaduje.

Odpovědi
ten který je

Pokud je to jak píšete romský spoluobčan,nemáte prakticky žádnou šanci se bránit.Zákazem vstupu do vaší prodejny na čerpací stanici,se můžete stát lehce obětí žaloby tohoto člověka z rasismu a diskriminace.Je­dinou nadějí je počkat až se opravdu něco stane a jako důkazní materiál předložit kamerové záznamy.Otázkou je,zda se vám potom nebudou mstít příbuzní toho potížisty.

zjentek

Můžeš jej ignorovat a bezpečnostním složkám později uvést jako důvod svého jednání strach. Každý soudný polda to pochopí a ať si na to následně spoluobčan tamtéž stěžuje, však uvidíte, co tam zmůže!

Ametyst

Tady přece nejde o žádný rasismus nebo předsudky, ale o mizernou zkušenost po všech jejich minulých návštěvách. Máte na to kamerový záznam. Tihle lidi mají bohužel nekonečně volného času k lumpárnám. Kdybyste měl podezření na dealerství drog, možná by to celou věc usnadnilo. Nemůžete přece vědět, jestli je dotyčný opilý nebo zfetovaný.