milasek555

Mohu odmítnout řídít starý služební automobil? Zobpovídám za jeho technický stav?

služební automobil

Nejlepší odpověď
anonym

Zodpovědnost za technický stav vozidla má v prní řadě jeho majitel. Jako řidič byste ale neměl řídit auto, které není v pořádku. Ohrožujete tím totiž bezpečnost silničního provozu. U služebního auta byste měl dbát na to, aby veškeré závady byly uvedeny v servisní knize vozidla a aby před jeho další jízdou byly odstraněny.

Další odpovědi
anonym

Odmítnou můžeš, ale může to být taky naposledy. Za stav vozidla odpovídá provozovatel, dle TP. Když tě chytí pomáhači a chrániči, tak samozřejmě při sjištění jakékoliv závady, nebo nedostatku ti uloží pokutu a tu musí zaplatit řidič, následně to můžeš požadovat po majiteli vozidla (jestli tedy přistoupí na kompenzaci), ale odečtené body ti nevrátí, ty jako řidič nesmíš jezdit s vozidlem, které neodpovídá technické způsobilosti (prošlá STK, sjeté pneu.....).

cukrar

Ano, můžete odmítnou,
ne nezodpovídáte za jeho stav. (pokud to nemáte v pracovní náplni)