Geesha

Mohu odmítnout odběr krve?

Nevíte jestli u lékaře mohu odmítnout odběr krve? a provádí se to na preventivní prohlídce někdy? (je mi 14 a dost by mě to zajímalo) díky ocením odpovědi lékařů děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě to odmítnout můžeš. Ve 14 však za tebe zodpovídá zákonný zástupce, takže záleží na něm. A pokud ti chtějí brát krev, tak by bylo nerozumné, nenechat si ji odebrat.

Další odpovědi
iceT

A proč bys to dělala?Odběr krve je záležitost,při které se zjišťují náběhy na nemoci,které se z krve dají zjistit.Dělají se při vstupní prohlídce k novému lékaři.Jestli můžeš odmítnout?Tak to nevím,ale asi bys byla sama proti sobě.

mosoj

Doktoři tu byli asi jen dva, ale už se nevyskytují.

Jinak velice nerozumná úvaha.

marci1

Odběr krve je velmi důležitý a nemusíš se ničeho bát. Je to opravdu ta nejmenší bolest, která může bolet. Leda že bys to odmítla z náboženských důvodů.