icurusL

Mohu od přírody být na koronavirus imunní?

Nebo to funguje jen tak, že ho nejprve musím prodělat?

Nejlepší odpověď
Emefej

Ano. U každé nakažlivé nemoci existuje určité procento lidí, kteří jí neonemocní i když se s ní dostanou do styku.

Další odpovědi
anonym

Absolutně ne. Jak tady někdo podotkl, může u vás nemoc nepropuknout, to ale neznamená, že jste neonemocněl. Navíc chci vysvětlit, že můžete mít vyvinutou imunitu, která se i o tuto nemoc postará – a to ze dvou důvodů. Váš imunitní systém se mohl setkat s dostatečně podobnou nemocí, nebo si jednoduše pomíchá detekční enzymy a zaútočí nesprávně. Nebo ten častější případ – vaše tělo bojuje s nějakou jinou nemocí a tato se připlete do palby … Ale rozhodně se nestanete imunní jen tak na nemoc, o které tělo dosud nemělo tucha.

led

Ano, sú medzi nami ľudia, ktorí majú prirodzený, alebo vypestovanú odolnosť voči niektorým ochoreniam. Aj proti covidu.
Ale napriek tomu môžu byť bacilonosičmi.

Nie nadarmo sa hovorí:
„zlá zelina nevyhynie, ale mnohí od nej ochorejú.“

Aj v súčasnej epidémii mnohí prekonali stretnutie s coronavírom „bez stray kvetinky“, ale nevedomky pomohli toto ochorenie šíriť svojim nedodržiavaním bezpečnostných opatrení.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Matesax: „může u vás nemoc nepropuknout, to ale neznamená, že jste neonemocněl“ – ehm… Víš jak se pozná nemocný? To je ten co trpí nějakými potížemi. Prý odvozeno od „nemohoucnost (slabost)“

led

Prosím o prepáčenie
chybný text v mojej odpovedi „stretnutie s coronavírom "bez stray kvetinky“ prosím, berte ako text: „stretnutie s coronavírom "bez straty kvetinky“. Ďakujem led