VampGirl

Mohu oblovkám žravým podávat vařená vejce? A je lepší bílek nebo spíše žloutek? Děkuju.

Všimla jsem si, že po vejcích oblovky několik dní nevylézají. Mohly by mít problémy vejce strávit?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Nikde jsem nenašel krmení vejci. Achatiny se často chovají jako domácí mazlíčci. Jsou poměrně nenáročné na chov. K jídlu jim stačí ovoce a zelenina. Občas je jim třeba dodat zdroj vápníku – sépiová kost či drcené vaječné skořápky (aby měla z čeho stavět ulitu). Mohou mít i krmení pro želvy či akvarijní ryby, granule pro psy, kočky a potkany či těstoviny. Je vhodné zejména:
Ovoce: – hroznové víno, jablko, hruška, švestka, malina, jahoda, ostružina, meloun, broskev, meruňka, třešeň, banán, litchi, ananas, papaya, atd
Zelenina: – salát, okurka, mrkev (pokud možno nastrouhaná), , paprika, kopr, petržel, pórek, čínské zelí…
Byliny: – smetánka (pampeliška), jitrocel, jetel…
Ostatní: – houby, piškoty, chléb (tvrdý, rozmočený), krmení pro želvy a akvarijní rybky, granule pro psy, kočky, potkany atd., těstoviny, vápenná kašička…

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­blovka_%C5%BE­rav%C3%A1

Další odpovědi
atriplex

Pokud vejce žerou, tak bych v tom problém neviděl. Klidně je můžete podávat, je to přece jen významný zdroj vápníku. Co se týče aktivity, či spíše neaktivity, tak z ulity nevylézají, protože nepotřebují. Jsou syté. Až jim vytráví, opět začnou hledat potravu a to z ulity vylézt musí.