JájsemRaibek

Mohu neustále studovat a získávat vysokoškolské diplomy? (bez ohledu na okolnosti)

Nyní se dívám na film Flynn Carsen …, který neustále studuje – myslím úspěšně – a vlastní již několik vysokoškolských diplomů, a tak mě napadla tato otázka.
Mohu po úspěšném absolvování vysoké školy tuto opět navštěvovat a znovu studovat? Nebo bych musel na jinou?

Lze to?

Upravuji na toto: Jde čistě o studium. Je jedno, zda si jej platím, klidně jej zaplatím, nepotřebuji mít status studenta, jde jen o ten diplom.
Pokud budu mít jeden, můžu mít pak dva stejné? Budou platit? Prostě jen mě to napadlo u toho Flynna Carsena.
Nerozumím tomu, takže jen příklad: Budu mít doktorát z historie a pak se opět přihlásím na historii, vším projdu znova a zas dostanu diplom-doktorát z historie?

Nejlepší odpověď
Kepler

Zajímavá otázka. Teoreticky by to asi šlo, ale postrádám v tom smysl. Fenomén „věčného studenta“ je znám, ale vždy se studovaly jiné obory. A vždy bylo nutné bohaté finanční zázemí.

Další odpovědi
Nuk nuk

Můžete se hlásit na stejnou školu, ale na jiný obor. Případně i stejný, ale vyšší úroveň, například máte-li magisterský titul, můžete na stejné škole získat doktorát.

mosoj

Statut studenta můžete mít do 25 let. Potom jde teoreticky studovat i nadále, ale jako řádný občan bez jakýchkoliv studentských výhod a za peníze, včetně zdravotního pojištění.

klumprt

Já nevím o tom, že by to bylo zakázané. I když bys zatajil třeba na právech v Praze, že už máš hotová práva v Brně, tak by pohledem do vysokoškolské matriky snadno zjistili, že už jedna práva máš. Ale asi by s tím nic nenadělali.

Dochy

Mosoj: jen malá oprava… studentské výhody jsou zpravidla do 26.

mosoj

25 nebo 26. V tomto případě to není podstatné. Dík.