NeedHelp:(

Mohu někoho nahlásit za obtěžování?

Volalo mi soukromé číšlo ze kterého mi někdo vyhrožoval že ví kde bydlím co mohu proti tomuto dělat ?

Nejlepší odpověď
gecco

Podat trestní oznámení…
Stalking…
😉

Další odpovědi
Kepler

Ano, pokud by se takové obtěžování opakovalo, jednalo by se o trestný čin stalkingu.
Stalking je nevhodné chování, projevující se zejména opakovaným fyzickým sledováním, nechtěnými kontakty (dopisy atp.), dlouhodobým sledováním aktivit určité osoby a sbíráním informací o ní, případně nemístným oslovováním jejích příbuzných, přátel atp. Takový zájem cílenou osobu obtěžuje, narušuje její soukromí a vzbuzuje u ní strach.
Tolik definice https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Stalking

led

Ano, pracovníkom Polície ČR „pomáhat a chránit“. Jedine polícia môže na váš podnet „trestné oznámenie na neznámeho pachateľa“ a následné nariadenie prokurátora sledovať váš telefon.

klumprt

Můžeš nahlásit kohokoli za cokoli. Samotné sdělení „vím, kde bydlíš“ není podle mě ještě vyhrožováním, pokud není spojeno s nějakými jinými narážkami či okolnostmi. Takhle nelze říci, jestli jde o trestný čin, přestupek nebo nic. Podle toho, jak to vyhodnotí policie, tak napne síly k zjištění volajícího. Což jde různými metodami.

klumprt

Led je zase ve formě…

Jaký prokurátor, jaké sledování telefonu? Co to zase je za canc?

led

Polícia nemôže len tak zasiahnúť.

klumprt

K čemu je dobré sledovat telefon poškozeného? Tak ještě vyžádat si záznamy o telekomunikačním provozu – čísla, ze kterých bylo poškozenému voláno, což zvládne leckdo dodat policii sám z podrobného vyjádření, anebo je může sdělit operátor se souhlasem poškozeného.
Prokurátoři v ČR nejsou. Na Slovensku sice ano, ale dotaz je v češtině, na českém serveru, tak si myslím, že by se mělo odpovídat s ohledem na české reálie.

klumprt

oprava: nikoli „vyjádření“ ale „vyúčtování“