Avatar uživatele
NeedHelp:(

Mohu někoho nahlásit za obtěžování?

Volalo mi soukromé číšlo ze kterého mi někdo vyhrožoval že ví kde bydlím co mohu proti tomuto dělat ?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2523 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Podat trestní oznámení…
Stalking…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Ano, pokud by se takové obtěžování opakovalo, jednalo by se o trestný čin stalkingu.
Stalking je nevhodné chování, projevující se zejména opakovaným fyzickým sledováním, nechtěnými kontakty (dopisy atp.), dlouhodobým sledováním aktivit určité osoby a sbíráním informací o ní, případně nemístným oslovováním jejích příbuzných, přátel atp. Takový zájem cílenou osobu obtěžuje, narušuje její soukromí a vzbuzuje u ní strach.
Tolik definice https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Stalking

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Ano, pracovníkom Polície ČR „pomáhat a chránit“. Jedine polícia môže na váš podnet „trestné oznámenie na neznámeho pachateľa“ a následné nariadenie prokurátora sledovať váš telefon.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Můžeš nahlásit kohokoli za cokoli. Samotné sdělení „vím, kde bydlíš“ není podle mě ještě vyhrožováním, pokud není spojeno s nějakými jinými narážkami či okolnostmi. Takhle nelze říci, jestli jde o trestný čin, přestupek nebo nic. Podle toho, jak to vyhodnotí policie, tak napne síly k zjištění volajícího. Což jde různými metodami.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
klumprt

Led je zase ve formě…

Jaký prokurátor, jaké sledování telefonu? Co to zase je za canc?

před 2523 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Polícia nemôže len tak zasiahnúť.

před 2523 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
klumprt

K čemu je dobré sledovat telefon poškozeného? Tak ještě vyžádat si záznamy o telekomunikačním provozu – čísla, ze kterých bylo poškozenému voláno, což zvládne leckdo dodat policii sám z podrobného vyjádření, anebo je může sdělit operátor se souhlasem poškozeného.
Prokurátoři v ČR nejsou. Na Slovensku sice ano, ale dotaz je v češtině, na českém serveru, tak si myslím, že by se mělo odpovídat s ohledem na české reálie.

před 2522 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
klumprt

oprava: nikoli „vyjádření“ ale „vyúčtování“

před 2522 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek