Daniel16

Mohu někde na internetu najít fotku Robinsona Crusoa jako hocha na počátku knihy?

Doplňuji:
Gecco: To je mi jasné, ale jestli někde nenajdu ilustraci Robinsona jako hocha…

Nejlepší odpověď
annas

Danie Defoe vytvořil postavu Robinsona podle vyprávění o skotském námořníkovi Alexandru Selkirkovi, který byl v roce 1705 vysazen za trest vysazen na ostrově v Tichém oceáně a asi za 4 roky byl náhodou nalezen a dopraven do Anglie.

Źivot skutečné předlohy Robinsona Crusoe na pustém ostrově přiblížily archeologické vykopávky. Dnes se ostrov jmenuje Robinson Crusoe a patří Chile.

Zkuste se podívat do odkazu, kde jsou různé ilustrace knihy.

https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=firefox&hs=ab­s&rls=org.mozi­lla:cs:offici­al&channel=sb&biw=1­112&bih=866&tbm=is­ch&source=univ&sa=X&e­i=cTx0VOntJ8ne­OLG1gOgD&ved=0CFEQ­sAQ&q=ilustra­ce%20knihy%20Ro­binson%20Crusoe

Ilustrace Zdeňka Buriana, které se považují za jedny z nejlepších

https://www.go­ogle.cz/search?q=Ro­binson+Crusoe+a+i­lustrace+Zden%C4%9­Bk+Burian&cli­ent=firefox&hs=2BY&r­ls=org.mozilla:cs:of­ficial&channel=fflb&tbm­=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&e­i=QkB0VIGJO8fYP­ZWpgNgI&ved=0CCQQsAQ&biw­=1112&bih=866

Další odpovědi
gecco

Obávám se, že ani na internetu ani jinde…
Tato kniha byla poprvé vydána v roce 1719, kdežto fotografie (jak ji známe dnes) se začínala rozvíjet o zhruba 120 let později…
😉
Kromě toho je Robinson Crusoe smyšlenou postavou.
Doplňuji:
Ad Doplnění: Tak proč to píšeš – je-li ti jasné, že píšeš pitomost?
😉

Mám dojem, že v Robinsonovi, kterého jsem kdysi měl, byla ilustrace mladíka – a mám i dojem, že to bylo toto http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/robinson-crusoe-153494 , tak po něm zapátrej.

ptáč

Samozřejmě. Máš-li knihu k dispozici, vyfoť obrázek. Ořež v grafickém editoru přebytečné okraje a bílé plochy. Na google klikni na Obrázky, a pomocí vyhledávací ikonky s fotoaparátem na kterou kliknete, nahrajete obrázek do googlu. A ten najde stejný, nebo podobný. Včera jsem tam vložil obrázek že bránících romů, a google vyhledal i s popisem romský problém. Opravdu to funguje.
Může se použít postup obrácený, hledat obrázek podle popisu. Ale to funguje hlavně v anglickém jazyce.
Doplňuji:
Opravuji špatnou automatickou opravu Androidu: Nahrál jsem do vyhledávání obrázek žebrajících Romů.

Rocker

http://www.da­ildeli.cz/ilus­trace/01burian/70pa­des03/46.jpg