láďa1

Mohu namíchat velfobín s aditivem na čištění palivového systému na benzín??

Měl jsem vodu v benzínu a proto ten Velfobín.A chtěl bych zároveň přidat čistič vstřikovacího systému a vše dočerpat v nádrži benzínem.Je to možné?
Doplňuji:
Tu špinavou nádrž jsem právě dojezdil a v pondělí jedu k jiné čerpačce na dobrý benzín.

Odpovědi
Ar

Né že by to až tak vadilo,ale je lepší nejprve vyjezdit tu " špinavou " nádrž a pak teprve dát clenar na vtřiky do " čistého " benzínu.
Doplňuji:
Tak jo v pondělí nejprve nalít „čistič“ a pak dotankovat benzín. To je v pohodě, já myslel že to tam má být současně

Hlada

Velfobin ano, je to tradiční, osvědčený přípravek na lihové bázi, který na sebe váže vodu. S „čisticím“ aditivem bych ale byl opatrný. Nikde (kromě reklam) jsem se nedočetl, že by takový přípravek měl smysl. Kromě vody mohou být v palivu spíš různé mechanické nečistoty, které odstraní filtr.