matescernik

Mohu nabíjet mobil nabíječkou s 2,1A když má originální 1,5A?

Chtěl bych koupit novou nabíječku protože je originální rozbitá a na originální je napsáno output 1500mA ale takových nabíječek je málo. Mohl bych mobil nabíjet nabíječkou s output 2100mA?

Nejlepší odpověď
gecco

Ano – elektronika baterky řídí nabíjení ´sama´, takže je použit jen takový výstupní proud, jaký baterka ´snese´.

Další odpovědi
jáára

Také záleží na délce USB kabelu, průřezu vodičů a materiálu těch vodičů.
Často totiž přes kabel neprojde víc, než 1A (Fyzika)

McArthur

Ano, můžeš. Nejde o ampéry, ale o volty. Pokud bude mít nová nabíječka vyšší voltáž, tak ji určitě nekupuj! Spálíš si mobil.

Druhou částí je, jak píše jáára, kabel. Ne každý kabel „procpe“ 2,1 A. Předem si to překontroluj a případně si kup kvalitnější.

Poznámka na konec: Všechny nabíječky by měly mít 5 V na výstupu. Je to dáno evropskými předpisy. Výjimky se ale najdou.