JájsemRaibek

Mohu na zryté záhonky teď před zimou rozsypat slepičince nebo musí být zředěné?

Vím, že jsou dosti agresivní a měly by se ředit, ale mohu je nasypat – naházet po záhoně teď před zimou?
Pokud ne, jak je mám zředit? Vím, že se vyluhují, ale co když je dám do kbelíku, zaliju vodou a kolik toho potom přilévat do konve, kde se zředí vodou, abych záhon zalil?

Nejlepší odpověď
johana 56

Neředěné kuřince je lepší použít hned při rytí,dostanou se hlouběji a dřív se rozloží.Na zrytou půdu raději ředěné.
Na výluh dávám 1/3kyblíku kuřinců,doliji do plna vodou,na zalévání 0,75 – 1l výluhu (přecezeného přes jemnější síto) do desetilitrové kon­ve.

Další odpovědi
anonym

Klidně dej do záhonu.Déšť a pak roztátej sníh část slepičince přes zimu rozspustí.Pak na jaře znovu přerýt.
Dělával jsem to roky a ještě smíchával s králiččím hnojem.
Na zalévání jsem dával dva kýble slepičince na 200 litrů vody a pak jsem po výluhu ještě zředil s čistou vodou.