Avatar uživatele
Pokročilý

Mohu na východě Čech využívat tarif např. německého nebo polského operátora?

Lze zda jednoduše používat zahraničního operátora, když již není roaming?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Není pravdou, že není roaming!!! Ten pochopitelně je a operátoři si to mezi sebou nějak pltí. Už kvůli daním. To, že na zákazníka to nemá vliv je jiná věc. A pak pozor, operátoři mívají v podmínkách jeden fígl: Roaming je určen pro KRÁTKODOBÝ pobyt v jiné zemi - užití služeb... Tu krátkodobost někteří mají i ve VOPkách. To právě jako opatření proti takovým vychcánkům.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Môžte, pokiaľ si ho u daného operátora zaplatíte v jeho cenových reláciách. Vo väčšine prípadoch sa vám na území ČR zahraničný neoplatí. Edison má pravdu. Poznám to z používania slovenského operátora v ČR a českého operátora v SR, keď sa pozabudnem.


Avatar uživatele
Zlatý

Já bych řekl, zkuste to. A dokud se operátor neozve s tím že má problém s vaším dlouhodobým pobytem v ČR tak to může fungovat, až se ozve, že s tím problém má, řekněte mu "sbohem". To co lidé podmínkami v lidech budují je právě ten strach to vůbec zkusit protože se jim to samozřejmě přiliš nehodí do krámu, na vašem místě bych se ale nenechal tak snadno odradit. Přeci jen provtní myšlenka která stála za zrušením panevropského roamingu byla právě rozšíření konkurenčního prostředí ke kterému díky této vychcané podmínce operátorů o délce pobytu nakonec nedošlo, v podstatě tím jen ověříte zda původní smysl panevropského roamingu přeci jen není prakticky naplnitelný.


Avatar uživatele
Zlatý

Rooming stále existuje, změnily se jenom podmínky a ceny.

Zahraničního operátora používat můžete, pokud to dovolují
jeho obchodní podmínky (doporučuji je pozorně pročíst).

Otázka je, co řeknou Vaše kontakty, až zjistí ceny za volání do zahraničí.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Pokročilý

HZK

Ehm, díky za ten titul ;) Pokud rád platíte zbytečně mnoho za služby, které mají jinde za lepší ceny, pak nevim zda vás mám obdivovat nebo smát :D Každopádně těch vychcánků neboli laicky smýšlejících lidí, je mnoho :)

Avatar uživatele
Zlatý

ge0rge

neberte to tak, vychcánci jsou i operátoři, proč myslíte že dávají do podmínek právě tu podmínku o délce pobytu ... je to jen vychcaný způsob jak se vyhnout rozšíření konkurence.

Avatar uživatele
Stříbrný

Edison

No nevim... Já mám korporátní tarif za neveřejný ceny... Je to benefit naší nadnárodní firmy. Takže já nepotřebuji býti vychcánkem, ani platit nesmyslný ceny. :-D Ano, tak smýšlejí i jiní... ale dělá se to jinak: V přihraničních oblastech, s dosahem zahraniční sítě nejedou na roaming, ale na zahraničním operátorovi. Potíž nastane v momentě, kdy na naší síti "protelefonuje" určité množství... pak ten roaming buďto zartazej, nebo brutálně zdražej. U dat je dokonce roaming řešen tak, že v roamingu se přenesený objem dat počítá třeba třikrát rychleji. A pak naskočí brutální cena. A je to ve VOPkách.

Avatar uživatele
Zlatý

Dochy

Jseš ten vychcánek co se schovává za korporátní vyjednavače ;-)

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý ge0rge 1280
Zlatý Michal Kole 1199
Zlatý mosoj 1103
Zlatý Hlada 1030
Zlatý led 1008
Zlatý gecco 904
Zlatý www 828
Zlatý badisko 817
Zlatý cochee 745

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.