sypan

Mohu na fakturu za provedenou práci napsat číslo účtu svého kamaráda, aby platba přišla na jeho účet?

Nejlepší odpověď
hapiky

Peníze přijdou na účet, který uvedete. Plátce není povinen zkoumat majitele účtu. Problém by mohl nastat v účetnictví, případnou kontrolu by mohlo zajímat, proč ty peníze byly poslány na cizí účet.

Další odpovědi
nyjono

Hapiky to píše správně. Je potřeba spárovat platbu s vystavenou fakturou. Jinak to bude evidováno jako neuhrazená faktura.

autacek

Peníze si můžeš nechat poslat kam chceš.

Kontrole po tom, kam si je necháváš poslat nic není! Hapiky zase placá něco, pro co nenajde oporu v zákoně. Důležité však je, aby jsi zdanil jako příjem to, co zdanění podléhá. Pochopitelně se tak vystavuje obdobnému objasnění příjmu i příjemce platby.

hapiky

autacku, autacku: Ty se nezměníš. Buď jsi nikdy nepodnikal, nebo zase ze sebe hraješ chytrého.
Každý podnikatel má podnikatelský účet. Součásti účetnictví je příjmový a výdajový pokladní doklad na kterém je napsáno zda byl příjem v hotovosti nebo převodem na účet. Když napíšeš hotově, je to podvod. Když napíšeš převodem na účet tak to bude na tvém účtu chybět, čili problém. Není to trestný čin když celou částku patřičně zdaníš, proto jsem napsal, co jsem napsal: F.Ú. by mohlo zajímat, proč byly peníze poslány jinam .

autacek

Způsob úhrady si můžeš zvolit jaký chceš, pokud dojde k úhradě jiným způsobem, rozhodně se nejedná o tebou zmiňovaný „podvod“. Ještě bych podotkl, že na fakturu napíšeš „forma úhrady: hotově“, rozhodně nedokládá platbu, má to stejnou váhu, jako tam napsat převodem, tedy rozhodně to neznačí nic o tom, že bylo skutčně zaplaceno.

hapiky

autacek: Proč pořád kecáš nesmysly? Já jsem přece říkal, že když pošle peníze na cizí účet a v dokladu o příjmu uvede přijato hotově tak je to podvod. Tím končím diskusi!

autacek

No nevím kdo píše následující hlouposti:
„Součásti účetnictví je příjmový a výdajový pokladní doklad na kterém je napsáno zda byl příjem v hotovosti nebo převodem na účet.“