PANÁD

Mohu mýt auto saponátem?

Prý při umývání auta saponátem (např. JARem nebo běžným, levným saponátem)dochází k pozvolnému zmatnění laku – neleskne se. Je to pravda? Mám užívat speciální šampony na auto? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Klidně myj auto libovolným saponátem – lak rozhodně nezmatní, jde o kec.
Lak ti zmatní tehdy, myješ-li nešetrně auto nové (lak potzřebuje cca půl roku ny vyzrání), myješ-li auto v mizerných myčkách (málo vody, opotřebované kartáče…).

Další odpovědi
mojitek

Jar apod nejsou zrovna vhodny mycí prostředky na lak auta pokud se nejedná o nějaky vrak.Fakt je lepší ho mýt spec. šamponem tomu určeným.
Doplňuji:
kapitán: Jen trik ? zkus to prohodit a mýt autošamponem nádobí :D Vždyt ty autošampony jsou na uplně jiné bázi než Jar

mojitek

Kapitán : jsou i autošampony levný. Takže o ceně to rozhodně není.Umyješ nádobí autošamponem? 😉