Avatar uživatele
JájsemRaibek

Mohu mít zapnutý jak přenos dat, tak wi-fi?

Na mobilu si mohu vybrat datové připojení a to přes wi-fi nebo přes sim kartu. Pokud je dostupná wi-fi síť zapínám připojení přes wi-fi a vypínám simku a naopak.
Mohu mít zapnuté obě funkce s tím, že si telefon vybere nebo se to tzv. hádá?
Doplňuji:
No hlavně mi jde o to vypínání – přepínání, jelikož mě to nebaví furt na to myslet. Takže když nechám zapnuto obojí?
Roaming neřeším, baterku neřeším. Spíš mi jde o to, aby to nežralo limit dat pokud je dostupná wi-fi.
A nastavení priority jsem nenašel.
Mám „čudlík“ zapnout – vypnout jak u dat tak u wifiny.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? gagaga, anonym před 3287 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Většinou se nastavuje priorita, kdy má být jaké připojení použito. Takže když si nastavíte prioritní Wi-Fi, tak v případě, že bude dostupná nějaká Wi-Fi síť, tak se to k ní připojí. V opačném případě se pužije mobilní datové přiojení od operátora.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Ne, nehádá se to – ale pokud nemáš mobilní data bez jakéhokoli limitu, je lepší je vypínat (minimálně v roamingu apod.)…
😉
Doplňuji:
…„aby to nežralo limit dat pokud je dostupná wi-fi“… – pokud nemůžeš nastavit prioritu, nastavuje tuto prioritu operátor (vrámci daného tarifu) – takže si zjisti, jak…
😉

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
simoneta

Lze mít oboje :) Když máte data a není dostupná wifi tak jste automaticky připojený na datech,ale jakmile máte dostupnost wifi je lepší data vypnout a jet na wifinu. Obojí žere docela baterii a i data když je zrovna nepotřebujete. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
já12345

Jde to i to.Ale jde i obojí najednou.Pak když máš data 4g a rychlou wifinu,tak se tomu žádký komp nevyrovná(platí u novějších mobilů)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek