JájsemRaibek

Mohu mít zapnutý jak přenos dat, tak wi-fi?

Na mobilu si mohu vybrat datové připojení a to přes wi-fi nebo přes sim kartu. Pokud je dostupná wi-fi síť zapínám připojení přes wi-fi a vypínám simku a naopak.
Mohu mít zapnuté obě funkce s tím, že si telefon vybere nebo se to tzv. hádá?
Doplňuji:
No hlavně mi jde o to vypínání – přepínání, jelikož mě to nebaví furt na to myslet. Takže když nechám zapnuto obojí?
Roaming neřeším, baterku neřeším. Spíš mi jde o to, aby to nežralo limit dat pokud je dostupná wi-fi.
A nastavení priority jsem nenašel.
Mám „čudlík“ zapnout – vypnout jak u dat tak u wifiny.

Nejlepší odpověď
Bedy

Většinou se nastavuje priorita, kdy má být jaké připojení použito. Takže když si nastavíte prioritní Wi-Fi, tak v případě, že bude dostupná nějaká Wi-Fi síť, tak se to k ní připojí. V opačném případě se pužije mobilní datové přiojení od operátora.

Další odpovědi
gecco

Ne, nehádá se to – ale pokud nemáš mobilní data bez jakéhokoli limitu, je lepší je vypínat (minimálně v roamingu apod.)…
😉
Doplňuji:
…„aby to nežralo limit dat pokud je dostupná wi-fi“… – pokud nemůžeš nastavit prioritu, nastavuje tuto prioritu operátor (vrámci daného tarifu) – takže si zjisti, jak…
😉

simoneta

Lze mít oboje :) Když máte data a není dostupná wifi tak jste automaticky připojený na datech,ale jakmile máte dostupnost wifi je lepší data vypnout a jet na wifinu. Obojí žere docela baterii a i data když je zrovna nepotřebujete. :)

já12345

Jde to i to.Ale jde i obojí najednou.Pak když máš data 4g a rychlou wifinu,tak se tomu žádký komp nevyrovná(platí u novějších mobilů)