zjentek

Mohu mít v mozku tasemnici?

Maso moc nemusím, ale… Poslední dobou mě trápí intelekt. Kdysi bylo vše mnohem jednodušší…

Nejlepší odpověď
Kepler

Přímo tasemnici, ale existuje jeden druh infekce, zvaný tenióza. Závažná je varianta, kdy se cysticerkus dostává do mozku, pak hovoříme o mozkové cysticerkóze, která se projevuje křečemi, intrakraniální hypertenzí ( zvýšený tlak v dutině lební), bolestí hlavy, poruchami vidění a psychickými poruchami. Z 50% případů je tato varianta smrtelná. https://nemoci­.vitalion.cz/ta­semnice/.
Jinak tasemnice přežívá v trávicím traktu a za poruchy intelektu mohou zcela jiné příčiny, vč. narkomanie, alkoholové či stařecké demence atd.

Další odpovědi
annas

Myslím si, že byste musel mít jiné potíže než intelektuální, jak píšete.

Přečtěte si, jak na tom byl mladík, který měl v mozku opravdu larvu.

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/amerika/cla­nek/mladik-mel-v-mozku-larvu-tasemnice-zachranili-ho-na-posledni-chvili-331260

„Mladík měl v mozku larvu tasemnice, zachránili ho na poslední chvíli“

xiperio

Tasemnici ne, ta by se tam nedostala. Jestli to nebude věkem.

aliendrone

Hele, nechci být hnidopich, ale…
Jsi si OPRAVDU jistý, žu už nemají dávno po hostině? ;) :D :D

Chápu tvé obavy, i já už před lety byl napaden mozkožroutem nebo co, s každým rokem se nemoc ZHORŠUJE a je NEVYLÉČITELNÁ! :(

marci1

Asi to bude něčím jiným, i když teoreticky to lze. 🙂

Závažná je varianta, kdy se cysticerkus (larva druhého stadia) dostává do mozku, pak hovoříme o mozkové cysticerkóze, která se projevuje křečemi, intrakraniální hypertenzí ( zvýšený tlak v dutině lební), bolestí hlavy, poruchami vidění a psychickými poruchami. Z 50% případů je tato varianta smrtelná.

https://nemoci­.vitalion.cz/ta­semnice/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.