martina1

Mohu mít trvalý pobyt v rozestavěném domě,když bylo povoleno předčasné užívání?

Dobrý večer,zajímalo by mě,jestli můžeme mít trvalý pobyt,když máme povoleno užívat dům.Na Obecním úřadě a Stavebním úřadě tvrdí,že ne,ale naše finanční poradkyně se diví,protože lidem mění trvalé adresy ve smlouvách ikdyž ještě kolaudaci nemají.Děkuji
Doplňuji:
V rozestaveném domě se bydlet legálně může,pokud se zažádá o Předběžné užívání stavby na stavebním úřadě.To máme,je na 2roky a může se opět prodloužit.Šlo mi o to,že když budeme kolaudovat třeba za 10let,tak bydliště budu muset mít stále jinde.

Nejlepší odpověď
panenka

Bydlet by se v rozestavěném domečku nemělo bylo nám to taky řečeno na stavebním úřadě,domeček spravujeme kolaudaci máme mít příští rok a bydlíme v domečku normalně.

Tak v tomto případě bych dala za pravdu vašé finanční poradkyni zkuste se s ní poradit ona vám určitě poradí co máte udělat.