Gizzy

Mohu mít na facebooku jen jméno ?

Dobrý den (večer)
Chtěl bych se zeptat jestli můžu mít na fb profilu jen jméno bez příjmení už jsem to někde viděl ale nevím jak nato poradíte mi prosím ? :)

Odpovědi
VeRe1983

V nastavení je položka editace jména, tam si smaž příjmení. Údajně by to mělo jít, raději netestováno, protože každá změna je možná jen jednou za 60 dnů.
Doplňuji:
Ano, na ověřování fakt pozor, je lepší mít jistým způsobem originální totožnost. Pokud by uživatel chtěl založit profil s běžným jménem typu Jan Novák, okamžitě je podroben kontrole totožnosti přinejmenším skrz zadání telefonního čísla. No a když jde do tuhého, tak je doklad to nejmenší. Větší peklo je identifikace přátel dle fotek. A FB je tak zlomyslný, že vybírá fotky mazlíčků, atrakcí z Matějské apod. To je pak trošku na mrtvici.

JájsemRaibek

Asi ano, jak píše vere1983, ale riskuješ to, že bude profil nahlašován a pak budeš vyzván správci fb, abys předložil doklad totožnosti.