Ddominik

Mohu mít jako student více brigád stvrzených dohodou o provedení práce (DPP) a neplatit daně?

Chtěl bych mít přes léto více brigád u různých zaměstnavatelů. Mohu podepsat více smluv DPP, uplatnit slevu a neplatit daně (jsem student)?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ano, DPP můžete mít více a do 10 tisíc měsíčně nebudete platit pojistné. Prohlášení umožňující slevy na dani ale můžete mít současně (v jednom měsíci) podepsané jen u jednoho zaměstnavatele. Pokud budete mít v jednom měsící víc zaměstnavatelů, tak ten další vám musí strhnout zálohu na daň, kterou pak můžete dostat zpět na základě daňového přiznání (pokud vám vznikne přeplatek).

Zdroj: https://www.pe­nize.cz/kalku­lacky/kalkulac­ka-dpp-dpc

Další odpovědi
df

Pepa25 mluví o pojístném a na to se tazatel neptal.
Na DPP se mzdou do 10 tisic se neplatí daň při jedné dohodě, pokud nemá žadnou jinou práci, jen tu jednu. Při kazdé další DPP se již platí daň 15 %