kno

Mohu mit dvě zaměstnání na plný úvazek? A pak jedno vynechat a mit jen jedno? Děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

1. „Mohu mit dvě zaměstnání na plný úvazek?“ – ano…
2.„A pak jedno vynechat a mit jen jedno?“ – nerozumím, co znamená „vynechat“??
Můžeš mít dvě zaměstnání a posléze jeden z pracovních poměrů ukončit (výpověď, dohoda…) a mít jen jedno…

Další odpovědi
ivzez

(1) Ano.
Musíte si ale zaměstnání zorganizovat tak, aby Vám pracovní povinnosti
z druhého nebránily v plnění pracovních povinností v prvním zaměstnání.

Pokud by druhý zaměstnavatel působil ve stejném oboru j
ako první zaměstnavatel, potřeboval byste PŘED uzavřením
druhé smlouvy písemný souhlas prvního zaměstnavatele.

(2) Ne.
Nemůžete vynechat ani jedno zaměstnání.

Můžete však jedno nebo druhé zaměstnání ukončit výpovědí nebo – v případě,
že bude zaměstnavatel souhlasit – dohodou o rozvázání pracovního poměru.

alexandra

Mohl by to tady někdo ještě upřesnit.Nějak se mi to nezdá.To když bude mít dvě zaměstnání,tak bude platit dvakrát zdravotní pojištění ?

gecco

Alexandra → ano…
Sociální i zdravotní se počítá jako % z vyměřovacího základu (při dosažení ´nadlimitního´ příjmu) – takže ano, takový zaměstnanec bude platit zdravotní a sociální z ´celého´ příjmu (tedy z příjmů u obou zaměstnavatelů).
To je logické, ne?