Avatar uživatele
aleskva

Mohu místo pěny, gelu, krému nebo mýdla na holení použít nějakou jinou zvlhčující pěnivou náhražku?

Často slýchám, že se někdo z mých známých holí například za použití klasického mýdla nebo šamponu. Nejsem si však jist, jestli jsou tyto možnosti bezpečné a jestli zvlhčí a připraví pokožku na holení tak, jak by měly. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
Doplňuji:

  • myslím klasické pánské holení na lících a na krku

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kapka před 3699 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hamon

Na vojně jsme leckdy byli vděčni alespoň za studenou vodu. A běžně jsme se holili i na sucho.
„Voják musí být řádně oholen a ostříhán.“

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Můžeš se holit na sucho i na mokro. Na sucho je to třeba holicím strojkem, na mokro ti může stačit voda nebo jakákoli pěna, gel i mýdlo, co bude mít vhodný účinek na tvář a na vous, nepoškodí ti tvář. Můžeš se třeba říznout a nevhodná látka by ti mohla způsobit kožní potíže. V tomto případě šetření za nějaký gel, holicí krém je asi zbytečné. Průměrně stojí nějaký takový prostředek 60 kč, a kdyby to vydrželo 2 měsíce, tak to máš denně 1 Kč. Samozřejmě, že se asi denně neholíš, ceny jsou různé. To bych tady mohl dále rozepisovat. Pokud se ale někde skrýváš a asi měsíc nesmíš vystrčit nos a kolem tebe je skupina odstřelovačů z URNA, musíš se spokojit s kaluží, nebo si nasbírat dešťovou vodu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gepik

Všechno je lepší, než škrábat fousy žiletkou na sucho. Fousy změkčí i normální mýdlo, pokud se řádně vetře a pak tam není téměř žádný rozdíl. Třeba o Einsteinovi se říká že používal jen jedno mýdlo, protože nebyl schopný si je zapamatovat a rozlišit od sebe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
4154

Já to beru jednou za čas strojkem na vlasy. :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Cizecek.M

Já jsem toho zkusila docela dost, ale nic moc mi nevhovovalo… tak jsem nakonec zkusila přírodní kosmetiku, vč. bambusového holítka a tato kombinace mi vyhovuje maximálně. Kupuju si vše od maluna, tam mají super nabídku.

Avatar uživatele
Kajolka

Hele, ani mi nemluv. Já jsem s tím holením marná. Kolikrát to prostě odkládám, protože mi to holení na pokožku nedělá dobře. Tak myslím, že změna za přírodní produkty by mi pomohla?

Avatar uživatele
aleskva

Škoda, že já už na vojnu nemohl. O rok jsem to nestihl. Jinak já vím, že holit se můžu jenom s vodou a žiletkou, jenom mě zajímá, jestli je na tom aspoň trochu pravdy, co občas slyším za chvástárny…

před 3699 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hamon

Moc příjemné to není, ale když si to vyzkoušíš, nic se ti nestane :)

před 3699 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek