Avatar uživatele
rudolf.th

Mohu jít s pejskem v přepravce do obchodu, supermarketu apod.?

Mám malého 3 kilového maltézského psíka. Pokud někde cestuji, beru si ho s sebou. Ve veřejných dopravních prostředcích ho přepravuji umístěného v takové uzavřené přepravce pro psy, přičemž přepravka se považuje za zavazadlo:

https://im9.cz/sk/iR/im­portprodukt-orig/246/246c­c19b7208f94a684af­c375e08a1a5.jpg

Mou otázkou je, že jestli můžu jít s ním v případě potřeby i do obchodu, supermarketu, apod., čili na místa kde vstup se psem na vodítku není umožněn, ale s běžnými zavazadly ano. Považuje se přepravka s pejskem i v tomto případě za zavazadlo? Případně se to dá řešit tak, že s přepravkou nebudu běhat po obchodě, ale nechám ho někde v blízkosti vstupu, kde nikomu nepřekáží, dokud si své vyřídím? Jak se to řeší v Čechách, a jak na Slovensku?

Zajímavá 0 před 1712 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
led

Do predajní s potravinami by nemalo mať žiadne zviera prístup zo zdravotných a hygienických dôvodov.
Do ostatných – Najlepšie je opýtať sa pri vchode do predajne.

zjentek, zámerne nepíšem o zákone, niečo čo je prirodzené. Ale vaše pozeranie na značku psa s vodítkom je mylné. Tento znak symbolizuje zákaz vstupu nielen pre psa, ale vôbec každé zviera, okrem slepeckého a vodiaceho psa, prípadne služobného psa (polícia) v službe. Skúste si vyhľadať kam a kedy platí zákaz vstupu pre zviera. Nájdete toho veľa.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Tak pokud bych u vchodu viděl samolepku s přeškrtnutým psíkem na vodítku, tak bych risknul a při případných negativních reakcích personálu bych na samolepce stavěl. Pokud ale spatříš samolepku s přeškrtnutým psem bez vodítka, tak tam mazlíka s sebou vzít nemůžeš, to je bez diskuze. Ovšem pokud samolepku na prodejně nespatříš vůbec, můžeš risknout vstup i se psem na vodítku. Odpověď led staví čistě na morálce- zákon nic podobného nešetří.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Přepravka s nepropustným dnem, jak se tomu správně říká, je opravdu často považována za zavazadlo. Přesto je žádoucí se o tomto přístupu předem informovat vždy, když navštěvuji neznámé místo vlastníka, nebo provozovatele objektu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Asi ano, ale já bych to tabulkami zakázal. Když chceš nakupovat, tak nech psa doma.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Do některých obchodů se nesmí ani s plyšákem (typicky MACRO).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jackyn

Já když to občas vidím, tak bych spíš zakázal některým lidem chodit do obchodů…většina psů je čistější jak lidi takže bych je klidně pouštěl

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Zjentku, život a společenské vztahy se neřídí jen zákony,l ale i dobrými mravy, morálkou… Si k Tobě na návštěvu vezmu svůj bagr… A zkus mě vyhodit, když to žádný zákon nezakazuje!!! 😁 To asi ne, viď.

před 1712 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Tak to se pleteš. Můj pozemek je proti tvýmu bagru chráněn zákony a to i v případě, že jsem tě pozval na návštěvu, takže smolík- zaparkuj si pěkně před plotem na ulici! (;

Á propos, skutečně se dnes společenské vztahy řídí dobrými mrvy a morálkou? A kolik ti je? (;(;(;

před 1706 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

No neřídí, to já vim… Ale měly by. Jinak dospějeme k tomu, že budem čím dál více svazováni zákony. A to přece nechceme. Nechceme být uniformní a všici stejní.

A můj bagr je chráněn zákony stejně, jako Tvůj pozemek, takže se pleteš Ty. 😁

před 1706 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek