rudolf.th

Mohu jít s pejskem v přepravce do obchodu, supermarketu apod.?

Mám malého 3 kilového maltézského psíka. Pokud někde cestuji, beru si ho s sebou. Ve veřejných dopravních prostředcích ho přepravuji umístěného v takové uzavřené přepravce pro psy, přičemž přepravka se považuje za zavazadlo:

https://im9.cz/sk/iR/im­portprodukt-orig/246/246c­c19b7208f94a684af­c375e08a1a5.jpg

Mou otázkou je, že jestli můžu jít s ním v případě potřeby i do obchodu, supermarketu, apod., čili na místa kde vstup se psem na vodítku není umožněn, ale s běžnými zavazadly ano. Považuje se přepravka s pejskem i v tomto případě za zavazadlo? Případně se to dá řešit tak, že s přepravkou nebudu běhat po obchodě, ale nechám ho někde v blízkosti vstupu, kde nikomu nepřekáží, dokud si své vyřídím? Jak se to řeší v Čechách, a jak na Slovensku?

Odpovědi
led

Do predajní s potravinami by nemalo mať žiadne zviera prístup zo zdravotných a hygienických dôvodov.
Do ostatných – Najlepšie je opýtať sa pri vchode do predajne.

zjentek, zámerne nepíšem o zákone, niečo čo je prirodzené. Ale vaše pozeranie na značku psa s vodítkom je mylné. Tento znak symbolizuje zákaz vstupu nielen pre psa, ale vôbec každé zviera, okrem slepeckého a vodiaceho psa, prípadne služobného psa (polícia) v službe. Skúste si vyhľadať kam a kedy platí zákaz vstupu pre zviera. Nájdete toho veľa.

zjentek

Tak pokud bych u vchodu viděl samolepku s přeškrtnutým psíkem na vodítku, tak bych risknul a při případných negativních reakcích personálu bych na samolepce stavěl. Pokud ale spatříš samolepku s přeškrtnutým psem bez vodítka, tak tam mazlíka s sebou vzít nemůžeš, to je bez diskuze. Ovšem pokud samolepku na prodejně nespatříš vůbec, můžeš risknout vstup i se psem na vodítku. Odpověď led staví čistě na morálce- zákon nic podobného nešetří.

Edison

Přepravka s nepropustným dnem, jak se tomu správně říká, je opravdu často považována za zavazadlo. Přesto je žádoucí se o tomto přístupu předem informovat vždy, když navštěvuji neznámé místo vlastníka, nebo provozovatele objektu.

elkon

Asi ano, ale já bych to tabulkami zakázal. Když chceš nakupovat, tak nech psa doma.

Arne1

Do některých obchodů se nesmí ani s plyšákem (typicky MACRO).

Jackyn

Já když to občas vidím, tak bych spíš zakázal některým lidem chodit do obchodů…většina psů je čistější jak lidi takže bych je klidně pouštěl

Edison

Zjentku, život a společenské vztahy se neřídí jen zákony,l ale i dobrými mravy, morálkou… Si k Tobě na návštěvu vezmu svůj bagr… A zkus mě vyhodit, když to žádný zákon nezakazuje!!! 😁 To asi ne, viď.

zjentek

Tak to se pleteš. Můj pozemek je proti tvýmu bagru chráněn zákony a to i v případě, že jsem tě pozval na návštěvu, takže smolík- zaparkuj si pěkně před plotem na ulici! (;

Á propos, skutečně se dnes společenské vztahy řídí dobrými mrvy a morálkou? A kolik ti je? (;(;(;

Edison

No neřídí, to já vim… Ale měly by. Jinak dospějeme k tomu, že budem čím dál více svazováni zákony. A to přece nechceme. Nechceme být uniformní a všici stejní.

A můj bagr je chráněn zákony stejně, jako Tvůj pozemek, takže se pleteš Ty. 😁