K121212

Mohu jít na SŠ (zdrávku, obchodku nebo tak něco). Kdybych měla na vysvědčení 5–6 dvojek.

Odpovědi
elkon

To se ptej na těch školách.

Filip84

Dotaz tohoto typu se zde objevuje poměrně často.

Každá škola si ustanovuje podmínky pro ne/přijetí žáka ke studiu sama, a ano, jednou z těchto podmínek většinou bývá nějaký požadovaný prospěch žáka.

To, jaký prospěch je vyžadován, zveřejňuje každá jednotlivá škola. Nicméně, „5–6 dvojek“ není prospěch, který by a priori, obecně, vyřazoval žáka z přijímacího řízení (respektive způsoboval, že podávat si přihlášku ke studiu by bylo zjevně bezpředmětné).

Proto odpověď na svou otázku dostaneš, až se na „zdrávku, obchodku nebo tak něco“ přihlásíš a absolvuješ přijímací řízení. Do té doby, samozřejmě, můžeš na tu „SŠ jít“, můžeš se tam jít, třeba, podívat na den otevřených dveří. Ale navštěvovat tam studijní obor můžeš až po té, co budeš přijata jako žák ke studiu.

da ny

Proč ne.
Předpokladem k přijetí na SŠ, je úspěšné přijímací řízení.
Pokud je dostatek uchazečů (silné ročníky), přednost mají ti s lepším prospěchem.
5 – 6 dvojek, je celkem slušný prospěch. Na SŠ na tom můžete být lépe nebo mnohem hůř. To bude záležet hlavně na Vás.
Mezi „obchodkou x zdrávkou“, je diametrální rozdíl. Měla byste vybírat i podle toho, jakému povolání byste se chtěla věnovat (vím, že v 15 se člověk nemusí trefit). Zdá se, že Vám je to zatím jedno, hlavně, když Vás někde vezmou :) Ale na tom také není nic špatného. Na škole zjistíte, zda byl výběr „správný“ a podle toho se pak můžete dále zařídit. Po škole se můžete vrtnout i úplně jiným směrem.