Posspi

Mohu jakožto 17letý dorazit sám na pohotovost v rámci podezření na zánět spojivek?

Zdravím. Od rána mě bolí právé oko, nemůžu jej pořádně zavřít a cítím, že mě dráždí spojivky, takže jsem s největší pravděpodobností chytl zánět. Okamžitě jsem vyjel na oční, ale bohužel tam měli jen do 15:00 – já dorazil o půl hodiny později.

Přemýšlel jsem teda, kam jít, co dělat a jak se s tou bolestí vypořádat, protože ti z Vás, kterým se kdy do oka dostala řasa či nějaký předmět, ten pocit moc dobře znají. A teď si představte, že ten „objekt“ nemůžete dostat ven.

Díval jsem se na oční pohotovost a zjistil, že mají otevřeno od 17:00, přičemž jsem se sbalil a jel domů. Rodiče jsou v práci, nevím, kudy kam a tak mě napadlo, že na pohotovost dorazím sám. Průkaz pojištěnce s sebou a jdu.. Nebo ne? Můžou mě ošetřit bez toho, aniž by byl se mnou zákonný zástupce (jeden z rodičů)? Věřte mi, že na pohotovosti jsem byl za celý svůj 17letý život všeho všudy jednou, a to s mamkou – v tomto případě si však nejsem jistý, jestli se mnou musí někdo jít nebo jestli mě ošetří samotného. Jak to tedy je?

Děkuji všem za rozumné rady a doporučení.

Odpovědi
Edison

A občanku už máš?

Drap

Pokud máš občanku a kartu pojištěnce, můžeš jet klidně sám.