Avatar uživatele
Registrovaný

Mohu jako živnostník sepsat Rámcovou smlouvu o dílo s jinou firmou?

Po prohledání netu jsem nabyla dojmu, že tento typ smlouvy je používán pouze při veřejných zakázkách nebo při smlouvách mezi státními organizacemi a firmou.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Dobrý večer. Není důvod, proč byste rámcovou smlouvu uzavřít nemohla. Není mi však jasné, v čem spatřujete smysl jejího uzavření.
Podle §269,odst. 2 občanského zákoníku tato smlouva nezakládá závazkový vztah (pohledávky a závazky z ní nevznikají), takže nechápu, co by Vám její uzavření přineslo.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

otter

Firma to vyžaduje. Vzhledem k "trhu" práce budu muset přijmout její podmínky. :(

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2166
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.