otter

Mohu jako živnostník sepsat Rámcovou smlouvu o dílo s jinou firmou?

Po prohledání netu jsem nabyla dojmu, že tento typ smlouvy je používán pouze při veřejných zakázkách nebo při smlouvách mezi státními organizacemi a firmou.

Nejlepší odpověď
anonym

Dobrý večer. Není důvod, proč byste rámcovou smlouvu uzavřít nemohla. Není mi však jasné, v čem spatřujete smysl jejího uzavření.
Podle §269,odst. 2 občanského zákoníku tato smlouva nezakládá závazkový vztah (pohledávky a závazky z ní nevznikají), takže nechápu, co by Vám její uzavření přineslo.

otter

Firma to vyžaduje. Vzhledem k „trhu“ práce budu muset přijmout její podmínky. :(