Pirlo

Mohu jako neplátce DPH uvádět v eshopu ceny bez DPH větším písmem a cenu s DPH menším nebo to mohou pouze plátci DPH?

Nejlepší odpověď
anonym

Jako neplátce DPH nemůžete uvádět nikde cenu s DPH, ani na eshopu ne. Naopak jste povinen na dokladech a všude jinde uvádět, že nejste plátce DPH.
Doplňuji:
Hamone, zbytečně mateš tazatele.
Opakuji znovu, že jako neplátce daně nesmíte uvádět cenu s DPH, protože DPH si nesmíte účtovat! Na každém účetním dokladě musí být uvedeno, že nejste plátcem DPH. Je jedno, použijete-li doklady s tímto předtiskem, nebo zda tuto informaci budete vypisovat ručně. Stejně tak nesmí ani Vámi nabízené zboží na netu (e-shopu) uvádět jinou cenu, než je cena BEZ DPH.

Další odpovědi
Hamon

Je to přesně naopak, než říká ocko.
Jako neplátce DPH uvádíš konečnou cenu vč. DPH, na fakturu atp. si můžeš dát, že nejsi plátcem DPH.
Doplňuji:
https://webtrh­.cz/232528-faktura-neplatce-dph

ivzez

Správně odpovídá Očko:

Jako neplátce DPH nesmíte uvádět ceny s DPH,
a šude jste povinen uvádět, že nejste plátce DPH.

V e-shopu doporučuji zdůraznit, že jde o cenu koncovou
(aby si potenciální zákazníci DPH orientačně nepřičítali.)

Hamon si bohužel doplněný odkaz pořádně nepročetl,
i v něm se píše, že neplátce DPH nesmí DPH uvádět.

Hamon

Ocko, myslím, že oba myslíme to samé, jen jsme se oba vyjádřili trochu nešťastně.
Neplátce DPH uvádí cenu konečnou. jako neplátce ji neodvádí, proto DPH ani nemůže přičítat. Tvé „Jako neplátce DPH nemůžete uvádět nikde cenu s DPH“ jsem pochopil tak, že má uvádět základ ceny a DPH poté připočítávat, což je nesmysl.
A své „s DPH“ jsem zase myslel jako uvádět cenu se vším všudy, tj včetně DPH zaplaceného při pořízení zásob obchodníkem a nerozepisovat na základ a daň.
Teď už si asi rozumíme, ne?

Pirlo

Jak mám tedy napsat cenu na eshopu? Díky za odpověď.

mosoj

Cenu za kterou to prodáváš.
Můžeš tam napsat že nejsi plátce DPH ale nemusíš. Naopak žádná jiná cena tam být nesmí, protože plátci DPH jsou povinni cenu rozúčtovávat na cenu bez DPH vlastní DPH !! a cenu s DPH.

Pokud bys ji tam psal jako neplátce mohlo by dojít na straně odběratele k omylu.

Hamon

Přesně tak, palcuju nahoru :)

anonym

Jednoduché- je třeba napsat cenu a pod to uvést, že nejste plátce DPH. Pokud Vám to program neumožní uvést někde u kolonky „cena“, tak potom je tuto skutečnost třeba napsat k popisu zboží, celkové nabídce a podobně.