Dejvice

Mohu jako majitel činžovního domu přeúčtovat nájemníkům náklady na povinné revize komínů ?

Doplňuji:
opravuji – jedná se o povinné kontroly komínů

Nejlepší odpověď
standa

Napřímo ne !

Nájemník vám platí dohodnuté nájemné, ve kterém by již měly být zakalkulovány všechny vaše výdaje související s provozem domu.

Pokud jste na některé výdaje (viz v otázce zmiňované revize komínů) zapomněl, tak vám nezbývá než upravit nájemní smlouvy.

A nebo se pokuste o dohodu s nájemníky, aby zmiňované výdaje zaplatili jednorázově, čímž byste pak nemusel ´sahat´ na jejich nájemné smlouvy.

Další odpovědi
Deli

Mám zkušenost s bytovým domem, který je vytápěn domovní blokovou kotelnou na ZP. Náklady na revize komínů lze zahrnout do ceny tepelné energie, kterou nájemníci hradí zálohově a na konci roku je odbornou firmou vyúčtována.

anonym

Vyndat tu nadobku . Ja to vyndavam , ze tu nadobku stlacim smerem dolu. V navodu , jestli jeste mate mame popis. Je to zanesenim – ucpanim . Musi se vycistit pak pod tekouci vbodou. ( A ja cistim starym kartackem na zuby ) . -iv-
Jeeee – sorry . 🙂

Dejvice

Jak si mám vysvětlit znění cenového výměru MF č. 01/2010 ze dne 8. prosince 2009, kterým se vydává seznam zboží s regulovanými cenami, a zde jsou zahrnuty i ceny služeb spojených s bydlením.
Za služby poskytované pronajímatelem jako plnění, spojená s užíváním bytu (dále jen „služby“), se považuje
vytápění
osvětlení a úklid společných prostor v domě,
dodávka pitné vody,
dodávka teplé vody,
odvádění odpadních vod kanalizacemi,
užívání výtahu, kontrola a čistění komínů,
odvoz splašků a čistění žump,
vybavení bytu společnou televizní a rozhlasovou anténou
případně další služby, sjednané v nájemní smlouvě, kdy tyto služby je nájemník povinnen platit vždy, bez ohledu na to zda jsou uvedeny v nájemní smlouvě ?