N

Mohu jako jediná tuto rekonstrukci lodžie odmítnout?

Pokud jsem vlastníkem bytu v OV, který patří pod samosprávu SBD a plánuje se revitalizace včetně zabetonování a zasklení.

Nejlepší odpověď
led

Nie, okrem dôvodov, ktoré na písal lexx, pri takejto rekonštrukcii sa zvyčajne aj robí kontrola upevnenia panelov loggie (lodžie) k stene domu, (ide o bezpečnostnú otázku, s tou sa netreba zahrávať), pretože ide o zmenu statického zaťaženia panelov.
Čo sa týka balkonového skleníka v letnom období, pomáha záves pri nových oknách. S týmto mám opačnú skúsenosť než lexx, vďaka závesom sa zatieni priestor pred izbou a do vnútra už nejde taká páľava.
Dodatok v diskusii.

Další odpovědi
lexx

ne, naruší to stavební projekt a koncepci zateplení objektu, mně to vnutili též a spokojen s výsledkem ani trochu nejsem, dále musel sundat z balkónu SAT anténu a druhou pro VKV rozhlas…překážely ale, v zimě to izoluje dost, v létě skleník jak v tropech

arygnoc

nie.
ale môžete presvedčiť ostatných, aby tiež nesúhlasili (s projektom).

😉

N

Ano, vím, co je lodžije a tu taky máme. Proto si nepřeji ji mít zabetonovanou.

led

Kapitán, viem o čom hovorím, u nás to nedávno robili.
Pre vašu informáciu, laicky zjednodušene, loggia je zapustený „balkon“ vo fasáde konštrukcie budovy a balkon vyčnieva z budovy.
Ak sa pozriete trochu na konštrukciu, tak pochopíte, prečo treba pri zmene zaťaženia robiť kontrolu. Hlavne sa to týka tých starších panelákov, zjavne ste ešte nevideli padajúce panelové zábradlie.