Avatar uživatele
N

Mohu jako jediná tuto rekonstrukci lodžie odmítnout?

Pokud jsem vlastníkem bytu v OV, který patří pod samosprávu SBD a plánuje se revitalizace včetně zabetonování a zasklení.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 3141 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Nie, okrem dôvodov, ktoré na písal lexx, pri takejto rekonštrukcii sa zvyčajne aj robí kontrola upevnenia panelov loggie (lodžie) k stene domu, (ide o bezpečnostnú otázku, s tou sa netreba zahrávať), pretože ide o zmenu statického zaťaženia panelov.
Čo sa týka balkonového skleníka v letnom období, pomáha záves pri nových oknách. S týmto mám opačnú skúsenosť než lexx, vďaka závesom sa zatieni priestor pred izbou a do vnútra už nejde taká páľava.
Dodatok v diskusii.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lexx

ne, naruší to stavební projekt a koncepci zateplení objektu, mně to vnutili též a spokojen s výsledkem ani trochu nejsem, dále musel sundat z balkónu SAT anténu a druhou pro VKV rozhlas…překážely ale, v zimě to izoluje dost, v létě skleník jak v tropech

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

nie.
ale môžete presvedčiť ostatných, aby tiež nesúhlasili (s projektom).

😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
N

Ano, vím, co je lodžije a tu taky máme. Proto si nepřeji ji mít zabetonovanou.

před 3141 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Kapitán, viem o čom hovorím, u nás to nedávno robili.
Pre vašu informáciu, laicky zjednodušene, loggia je zapustený „balkon“ vo fasáde konštrukcie budovy a balkon vyčnieva z budovy.
Ak sa pozriete trochu na konštrukciu, tak pochopíte, prečo treba pri zmene zaťaženia robiť kontrolu. Hlavne sa to týka tých starších panelákov, zjavne ste ešte nevideli padajúce panelové zábradlie.

před 3141 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek