Mohu jako FO pro své podnikání používat jiný obch.název než je mé jméno uvedné v ŽL?Popř.Kde registrovat atd.?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Ne, musíte pod svým jménem

Zdroj: http://portal­.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/701/­.cmd/ad/.c/313/­.ce/10821/.p/8411/_s­.155/701?PC_8411_p=2&PC_­8411_l=455/1991&PC_8411_­ps=10#10821

Další odpovědi
Miroslavst

Pokud jste registrován jako FO na základě ŽL, musíte v názvu své firmy používat to, co máte uvedeno v ŽL, tedy jméno a příjmení. To můžete doplnit názvem třeba obuvník. Nemůžete však na první místo dát předmět činnosti.
V případě, že chcete vystupovat pod názvem např. Obuvnická činnost, tak se zaregistrujte jako právnická osoba sro., kde máte svůj název firmy přímo v názvu sročka.
Tedy Obuvnická činnost, sro. stat. zástupce Jan Novák