JájsemRaibek

Mohu dostat mozkovou mrtvici, když si kýchnu a zadržím si nos?

Právě jsem si kýchnul a zadržel jsem si nos. Mohl bzch dostat náhlou cévní příhodu – mozkovou mrtvici?

Nejlepší odpověď
anonym

Sopel ti vystřelí ušima, ale pepka tě neklepne.

Další odpovědi
gecco

Prý ano – ale myslím, že jsou situace pro vznik mrtvičky mnohem rizikovější…
😉

hanny 2

To asi ne,akorát ti „prasknou“ zalehlý uši.

briketka10

Stalo se něco?

led

Určite ano, v prípade, že by ste mal na to zdravotné predpoklady. Tento systém pre vyrovnanie tlaku v ušiach, kýchnutie a zadržanie výdychu cez ústa a nos, vďaka prepojeniu ústnej dutiny s ušným kanálom Eustachovou trubicou, používajú napríklad potápači, plavci po vynorení, tak isto je používaný v lietadlách pri zmene tlaku. Ale niekedy je takto vytvorený pretlak príliš silný a môže aj poškodiť bubienok. Preto radšej kýchajte normálne ako väčšina ľudí, stačí, keď si zakryjete nos a ústa kapesníkom…

Šidlo

zadržiavať kýchanie je veľmi nebezpečné

prasknúť môže v tele všeličo, kých má rýchlosť až 300 km/h

ale cievy v mozgu sú citlivé…

nehovoriac, že dnes majú aj mladí zlé cievy z prejavených génov, chémie, smogu, nedostatku pohybu, blbej výživy, stresu.....