j.nick

Mohu donutit manželku k rovzodu?

Dobrý den, chci se rozvést, manželka ne. Žijeme odděleně cca 3 týdny, našel jsem si jinou ženu a plánuji s ní budoucnost. Manželka souhlasila s rozchodem, ale rozvést se nechce. Mohu ji nějak donutit? Děti nemáme. Děkuji.

Nejlepší odpověď
ivzez

Nemůžete. Nikoho nelze donutit udělat něco, co udělat nechce.
Nemáte ani právo manželku nebo kohokoliv jiného k čemukoliv nutit.

Podejte normálně návrh na rozvod a nechte rozhodnout soud.

Další odpovědi
Alesh

Podáš žádost a hotovo, zabránit tomu nemůže, nejsme ve středověku.