JájsemRaibek

Mohu do čtyřtaktu nalít jako palivo benzín s olejem?

Pokud mám přebytek benzínu s olejem do dvoutaktu, mohu jej použít do čtyřtaktu? Myslím tím třeba starší auto typu fiat-maluch, moskvič, lada atd.

Nejlepší odpověď
Agneta

Tyto modely už jezdí jen na pozemku šrotoviště, takže proč né?:DDD

Další odpovědi
zzzlatokopka

Kámoš má žigula veterána a projezdil 200litrů petroleje:-))) Jezdí pořád:-))) Myslím, že mazání moc neškodí, horší je to naopak:-))

Ty staré auta sežerou fakt všechno, my máme garde a to sežere i technický benzín:-)))

cochee

Ale fakt jen do staršího, které nemá katalyzátor a vstřiky, ten kat bys tím zničil celkem jistě. A i tak bych doporučoval tu směs vždy jen přidat do relativně plné nádrže čistého benzínu (BA95), i tak to bude hulit a smrdět.

lexx

Pokud je to mix 1:40 tak do starého auta by to vadit nemělo. kouřivost motoru bude značná sice ale bez rizika.

honza19hk

do ruskýho auta typu VAZ,gaz, nebo podobný.. by to až tak nevadilo.Jen to bude víc hulit. Pozor abys to nenalil do dieslu.