Boy 13

Mohu digitální fotografie a videa kopírovat neomezené na různá paměťová média ?

Když natočím mobilem video ve formátu MP4. A jeho velikost bude např. 64,9 MB (68 098 566 bajtů) tak když tohle video zkopírují na USB flash disk, na externí HDD disk, vypálím ho na DVD disk, bude mít pořád stejnou velikost na všech paměťových médií ? A i stejnou kvalitu, obraz, zvuk, barvy ? A to samé u vyfocené fotografie mobilem ve formátu jpg. ? Takže může ,,teoreticky" existovat klidně i 100 kopií toho samého videa nebo fotografie a pořád bude mít stejnou velikost, kvalitu, obraz atdl ?Díky.

Odpovědi
mosoj

Pokud se digitální obrázek pouze kopíruje jeho kvalita se nemění! Takže kopií co hrdlo ráčí. Jiné je to pokud se obrázek otevírá v editoru a opakovaně se ukládá. V tomto případě dochází při každém uložení ke kvalitativní degradaci obrázku.
O velikost jsem se v tomto případě nikdy nezajímal. Nicméně pokud otevřu pravým tlačítkem myši „vlastnosti“ Ukáží se velikosti hned dvě!! Velikost a velikost na disku. Takže při kopírování není nutné na velikosti rajtovat. Ovšem když obrázek upravuji v editoru tak při každém otevření a uložení se mění kvalita a i velikost.

Arne1

Ano. A prozradím ti, že kvalita nedegraduje ani po milionté kopii. Zkus si najít nějakou dětskou knihu, kde se pro kluky popisují moderní fotografie. Případně kde se pro děti vysvětlují zázračné počítače.

Dochy

Mám za to, že už jsme Ti tu alespoň u otázek odpověděli, že pokud nedojde k rpůšvihu, kvalita se nemění. Je to jako když si z intru zavoláš domů matce že potřebuješ znát své rodné číslo, ona najde Tvůj rodný list, rodné číslo Ti přes telefon nadiktuje, ty ho opíšeš na papírek, dojdeš na intru k vedoucí, to číslo ji nadiktuješ ze svého papírku, ona ho zapíše do Tvé složky..... Pokud někdo někde neudělá chybu, tak to číslo mohlo být zapsané různýma rukama pokaždé jinak úhledným písmem, několikrát převedeno na hlas (v různých kvalitách, hlasitostech a intonacích) a zas spátky, ale nakonec se zas dostane do těch správných papírů a bez chyby.

Jo a v úplné deseticiferné délce (plus lomítko, pokud to dané lejstro vyžaduje)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Schluker

Uz zase? Najdi si nejake nove tema, velikost souboru a jejich kopirovani ti zdejsi uzivatele uz opakovane vysvetlovali…

Mc Merkurion

… je to marný, je to marný, je to marný …